TAKIM ŞAHSİYETSİZ FUTBOL OYNUYOR!

15 Eylül 2014 Pazartesi, 17:41

HABER-FOTO: Coşkun KÖKÖZ

PTT 1.Ligi’nin ilk iki haftasında sıfır çeken Manisaspor’da moraller alt üst olurken, Başkan Abdullah Mergen teknik heyet ve futbolcuları kötü başlangıç için görüşme odasına aldı. İki haftadır takımın kötü bir oyun ortaya koyarak mağlubiyetler aldığını söyleyen Mergen, “5-6 hafta bu tür sonuçlar bekliyoruz. Manisaspor’a 700-800 milyar verip oyuncu transferi yapacak durumum yok. Mecburen genç isimlere yöneldik. Takımdaki 7 oyuncunun hazır olmaması, sakatlıklar, idman eksikliği ve formsuzluk bizi iki hafta da mağlubiyete götürdü. Demorolize olduk. Teknik heyetimizin bu durumda kabahatı yok. Teknik heyetin sahada yapacakları bellidir. Şapkadan tavşan çıkaracak hali yok. Mustafa Sarp, Dimitrov, Hakan Barış gibi isimleri kısa sürede takıma kazandıracağız. Mevcut kadromuzda risk almayan isimler var. Şahsiyetsiz bir futbol oynuyoruz. Tam bir komedi. İlk yarı 0-0 bitiyor. İkinci yarının 48.dakikasında gol yedikten sonra takım çöküyor. Ne şutumuz var ne de pozisyonumuz” dedi.

YAKMAK YIKMAK EN KOLAYI!

Kayserispor maçıyla birlikte sistemde değişikliğe gidebileceklerini ifade eden Mergen, “Teknik heyet ile toplantılar yapıyoruz. 4-4-2’ye dönebiliriz. İdman eksikliği olsa da en azından 45 dakika Mustafa Sarp gibi isimleri hocamız sahaya sürecek. Bu kötü süreçte yakmak yıkmak en kolay tarafı. Göreve geldiğimizden bu yana 3 tane UEFA dosyası kapattık. 1 milyon 700 bin TL ödedik. Bunlar puan silme, transfer ve bir alt lige düşme süreçlerini kapsıyor. Biz öyle veya böyle transfer yaptık. 7-8 başka takımların istediği isimleri kadromuza kattık. Tek sıkıntımız bu isimler şuan takıma dahil olamamaları. Kayserispor maçıyla şansızlığımızı terse çevirmek istiyoruz” dedi.

LİSTENİN % 10’UNU ALDIM!

Bu süreçte hemen bedel kesmek istemediklerini söyleyen Abdullah Mergen, “Ama bu olmayacakta değil. Tahir Karapınar’ın verdiği transfer listesinin % 10’unu aldım. % 90’ını alamadım. Ve bu durumda bile hocamız hiçbir şeye ‘hayır’ demedi. Kulübün gerçeklerini bildiği için bize olumsuz yaklaşmadı. Biz bu sene bu şekilde gideceğiz. 7 senede kötü bir duruma gelen bir kulübü 60 günde hem sportif hem de ekonomik anlamda uçurmamızı kimse beklemesin. Eleştiriler hakaretler, iftiralar elbet olacak. Ben sahaya stada bakarım. 300 tane taraftara oynuyorsak bunlara kulak asmam. Ben bu kulübü borç batağınını içine sokmam. Sportif başarı uzun vade de gelsin. Bizim oluşturduğumuz takımda iyi yerlere gelecek buna inanıyorum. İki haftada kazananlar önümüzdeki iki hafta kaybedecekler. Önemli olan burayı düzgün yönetmek. 65-70 günde 5 milyon 700 bin TL borç ödedik. Şuan ki kulübün borcu 55 milyon 700 bin TL. Öyle bahsedildiği gibi 60 trilyon değil. Bu olumsuz şartlarda Manisaspor’un ayakta kalması da önemli. Ekonomik anlamda yakaladığımız başarıyı sportif anlamda henüz yakalayamadık. Futbolcularla birebir görüşmeler yapıyorum. Uyarı yazısı göndereceğiz. Bu tutum devam ederse yaptırımlarda bulunacağız. Ne gerekiyorsa onu yapacağız. Hocamız bu takımın başında olacak. Ben isitikrardan yanayım” dedi. Abdullah Mergen son olarak içerde 5 bin TL, deplasmanda maçların kazanılması halinde 10 bin TL prim sisteminin devam edeceğini sözlerine ekledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.