Serkan Özşen: Manisaspor’un geleceğini kurtarıyoruz

02 Kasım 2016 Çarşamba, 15:21

Manisaspor Basın Sözcüsü Serkan Özşen, göreve geldikleri günden bu yana yaptıkları finansal hamlelerle Manisaspor’un geleceğini ipotek altına almadıklarını, tam tersine Manisaspor’un ekonomik anlamda geleceğini kurtardıklarını söyledi.

Özşen, başta Başkan Abdullah Mergen’in büyük özverisi ve fedakarlıklarıyla Manisaspor’un geleceği için çok önemli adımlar attıklarını belirterek, “Başkanımız Abdullah Mergen göreve ilk geldiği günden bu yana olduğu gibi ikinci kez göreve seçilmesinin ardından da yeni yönetim kuruluyla da birlikte Manisaspor’u ekonomik anlamda düze çıkarmak için çalışmalarına devam etmektedir.” dedi.

“TFF ve Spor Toto gelirlerinde icrası olmayan kulüp olduk”

Türkiye’de borç ödemelerine rağmen eleştirilen tek yönetim olduklarını belirten Özşen, “Biz tüm kasıtlı, provokatif yalan eleştirilere ve iftiralara sırtımızı dönerek, sezon başında üzerinde yaklaşık 24 milyon TL’lik borcu bulunan kulübümüzü Türkiye’de TFF ve Spor Toto gelirlerinde icrası olmayan bir kulüp haline getirdik. Başkanımız Abdullah Mergen’in, Manisa Vergi Dairesi Başkanlığı’nda yaptığı temasların ardından kulübümüzün 12.5 milyon TL olan vergi borcunu 7.5 milyon TL’ye indirdik. Bu borcu da 6 yıllık bir ödeme planına yaydık. Spor Genel Müdürlüğü’ne olan 3 milyon 300 bin TL’lik borcuda 3 yıl yapılandırdık. Sponsor desteği ve kredi hamlemiz ile de yaklaşık 8 milyon 200 bin TL’lik bir ödeme gerçekleştirdik.” diye konuştu.

Özşen, göreve geldikleri günden bu yana yaptıkları finansal hamlelerle Manisaspor’un geleceğini ipotek altına almadıklarını, tam tersine Manisaspor’un ekonomik anlamda geleceğini kurtardıklarını vurgulayarak, “TFF ve Spor Toto gelirlerindeki 6 milyon 100 bin TL’lik haciz ödenmeseydi, bu rakam haciz sıralaması zamanıyla birlikte, faizleriyle iki katına çıkabilecek bir duruma gelecekti. Bu sorunun önüne geçmek için Deniz Factoring’ten, geri ödemesinde 600 bin TL faiz ödeyeceğimiz 4 milyon TL’lik bir kredi çektik. Hatta erken ödeme yaptığımız taktirde bu faiz rakamı daha da aşağılara düşecek.” dedi.

“Kredinin kefaleti başkanımızın üzerine”

Basın Sözcüsü Serkan Özşen sözlerine şöyle devam etti: “Başkanımız Abdullah Mergen’in de söylediği gibi Manisaspor’a yönetim kurulundan, futbolcusuna kadar fitne sokulmak istenmektedir. Bu fitne maalesef geçtiğimiz süreçte de yönetim kurulumuzu da etkiledi. Şu çok iyi bilinmelidir ki bu kredide hiçbir usulsüzlük yoktur ve kredi kararı alınmadan önce bu yönetim kurulumuzun çoğunluğunun yer aldığı bir toplantıda karara bağlanmıştır. Başkanımızın çabalarıyla Deniz Factoring’ten kredi onaylanmıştır ve kredi kefaleti Abdullah Mergen tarafından verilmiş ve kefaleti de noter huzurunda Başkanımızın eşi Seda Mergen’in eş muvafakatı kabulüyle onaylamıştır. Yönetim kurulunun aldığı kararda 5 milyon TL yetkilendirme yapılmış olmasına rağmen çekilen kredi ise 4 milyon TL’dir. ” diye konuştu.

“Sportif olarak da istediğimiz sonuçları alacağız”

Gerçek Manisaspor sevdalılarının desteğini ve dualarını beklediklerini belirten Özşen, “Manisaspor güzel günler görecektir. Kulübümüzü ekonomik anlamda düzlüğü çıkaracak bu çalışmalarımızın ardından, sportif olarak da en kısa sürede istediğimiz sonuçları alacağımıza inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

“Hacizlerin kalkmasıyla federasyon gelirlerimizi almaya başladık”

Serkan Özşen, sözlerinin devamında transfer döneminde Başkan Abdullah Mergen’in çabalarıyla sağlanan 2.5 milyon TL’lik sponsor desteğiyle hem transfer yasağını kaldırdıklarını, hem de yeni transferleri yaptıklarını, pazarlık başarısıyla Filip Holosko’nun menajerine olan 3 milyon 200 bin TL’lik borcu 2 milyon 15 bin TL’ye kapattıklarını aktaran Özşen, “Kredi hamlemizin ardından hacizlerin kalkmasıyla da federasyon gelirlerimizden mevcut kadromuza 600 bin TL ve personelimize de 250 bin TL ödemek yaptık. ” dedi.

Özşen, açıklamasında transfer döneminde sağlanan sponsor desteği ve kredi ile birlikte gerçekleştirdikleri ödemelerle ilgili şu rakamsal bilgileri ve bazı dekontları kamuoyunun bilgisine sundu:

Goran Causic: 399 bin TL (344 bin TL transfer yasağı döneminde sponsor ile ve 55 bin TL Deniz Factoring kredisi ile ödendi)

Yusuf Akyel-Gökhan Sazdağı: 285 bin TL (160 bin TL transfer yasağı döneminde sponsorla, 125 bin TL Deniz Factoring kredisi ile ödendi. İki futbolcunun avukatları aynıdır)

Volkan Babacan ve Menajeri Batur Altıparmak: 485 bin TL (400 bin TL transfer yasağı döneminde sponsorla, 85 bin TL Deniz Factoring kredisi ile ödendi)

Murat Erdoğan: 697 bin TL 697 bin TL (450 bin TL transfer yasağı döneminde sponsorla, 240 bin TL Deniz Factoring kredisi ile ödendi)

Filip Holosko’nun menajeri: 3 milyon 200 bin TL (Deniz Factoring kredisi ile borç 2 milyon 15 bin TL’ye mutabakata varılarak ödenmiştir)

Benjamin Fuchs: 252 bin TL (Yayın gelirleriyle ödenmiştir)

Menajer Barış Güçlü: 33 bin 500 TL (Transfer yasağı döneminde sponsor ile ödenmiştir)

Bolek Bartomiej-Iwanski’nin menajeri: 150 bin TL (Yayın gelirleriyle ödenmiştir)

Branimir Subasic: 440 bin TL (Deniz Factoring kredisi ile ödendi)

Bülent Cevahir: 91 bin TL (Deniz Factoring kredisi ile ödendi)

Sercan Türkeri: 270 bin 500 TL (170 bin TL transfer yasağı döneminde sponsorla, 60 bin 500 TL Deniz Factoring kredisi ile ödendi)

Kenan Aslanoğlu: 110 bin TL (Deniz Factoring kredisi ile ödendi)

Abdulkadir Özgen: 280 bin TL (Deniz Factoring kredisi ile ödendi)

İsmail Köse-Turgutluspor senedi: 32 bin TL (Yayın gelirleriyle ödenmiştir)

İhsan Poyraz’ın menajeri Necmi Duru: 36 bin 700 TL (Transfer yasağı döneminde sponsor ile ödenmiştir)

Çağdaş Atan: 130 bin TL (Transfer yasağı döneminde sponsor ile ödenmiştir)

Tolga Çavdar 115 bin TL (Transfer yasağı döneminde sponsor ile ödenmiştir)

İsmail Köse: 68 bin TL (Transfer yasağı döneminde sponsor ile ödenmiştir)

Hüsnü Başkurt: 69 bin TL (Transfer yasağı döneminde sponsor ile ödenmiştir)

Aydoğan Tunay: 25 bin TL (Transfer yasağı döneminde sponsor ile ödenmiştir)

Erbay Pazarlama-Lescon: 78 bin TL (Deniz Factoring kredisi ile ödendi)

Kontrol Sis Oto Sanayi/2012-2014 turnike bakım, kombine bilet: 65 bin TL (Deniz Factoring kredisi ile ödendi)

Mustafa Bilsen-Balıkesir senetleri avukatı: 28 bin TL (Deniz Factoring kredisi ile ödendi)

Murat Demir 47 bin 500 TL (Deniz Factoring kredisi ile ödendi)

Özel güvenlik: 280 bin TL (Yayın gelirleriyle ödenmiştir)

Murat Turizm: 93 bin 450 TL (Deniz Factoring kredisi ile ödendi)

Eray Ataseven: 76 bin TL (Deniz Factoring kredisi ile ödendi)

Timur Taşçan (2011 yılı Bisiklet Takımı): 14 bin TL (Deniz Factoring kredisi ile ödendi)

Ahmet Hakan Tunçyıldız-Spor malzemesi: 103 bin TL (Yayın gelirleriyle ödenmiştir)

Tayfun Özkan-Balıkesirspor senedi: 47 bin TL (Yayın gelirleriyle ödenmiştir)

Asror Gafurov: 12 bin TL (Transfer yasağı döneminde sponsor ile ödenmiştir)

Vole Sport: 40 bin TL (Deniz Factoring kredisi ile ödendi)

Cari ödemeler: 20 bin TL (Deniz Factoring kredisi ile ödendi)

Deniz Factoring’ten çekilen kredi ile birlikte TFF’deki hacizlerin kaldırılmasıyla federasyondan elde edilen gelirlerle 600 bin TL futbolcu ödemesi ve 250 bin TL personel ödemesi yapılmıştır.

8 Eylül Hastanesi: 210 bin 500 TL (Yayın geliri hak edişleriyle ödemesi yapılacaktır)

Yeniköy Motorlu Araçlar-Balıkesirspor senedi (Futbolcu alacağı) 216 bin 500 TL (Yayın geliri hak edişleriyle ödemesi yapılacaktır)

Sercan Türkeri: 45 bin 300 TL (Yayın geliri hak edişleriyle ödemesi yapılacaktır)

Savaş Yılmaz: 265 bin TL (Yayın geliri hak edişleriyle ödemesi yapılacaktır)

1-filip-holosko-menajeri-krediden-odeme 2-branimir-subasic-krediden-odeme 3-murat-erdogan-transfer-yasagi 4-murat-erdogan-krediden-odeme 5-goran-causic-transfer-yasagi 6-goran-cusic-krediden-odeme

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir