Seramiksan Sultanlar Ligi’ne deplasmanda başlayacak

06 Eylül 2016 Salı, 13:41

2016-2017 Voleybol Sezonu, Sultanlar Ligi ve Efeler Ligi’nin fikstür kura çekimi bugün Ankara Green Park Hotel’de gerçekleştirildi. Sultanlar Ligi’nin yeni takımlarından Turgutlu temsilcisi Seramiksan, ligdeki ilk maçında 23 Ekim’de deplasmanda Halkbank’la karşılaşacak.

Kura çekimine Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Akif Üstündağ, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Mustafa Ekşi, Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Mert Üçoklar, Türkiye Voleybol Federasyonu Lig İşleri Danışmanı Recep Nurtanış, Merkez Hakem ve Gözlemciler Kurulu Genel Sekreteri Eyüp Bostancı, kulüp temsilcileri ve basın mensupları katıldı. Seramiksan’ı kurada İdari Menajer Rasih Sarıyiğit temsil etti.

Açılış konuşmasını yapan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Akif Üstündağ, “Sözlerime 15 Temmuz’da yaşanan hain kalkışma girişimine değinerek başlamak istiyorum. Ülkemizin nasıl bir dönemden geçtiğini ve nasıl bir süreç içerisinde bulunduğumuzu yaşıyoruz, görüyoruz. 15 Temmuz’da hain kalkışma girişiminde bulunanlar bugün itibariyle hedef ve emellerine ulaşamadı. Türk milleti bir ve beraber olduğu sürece de bu böyle olacak. Bunun yanı sıra halen Türkiye’nin dört bir yanından terör ve şehit haberleri var. Tüm terör olaylarını ve terör yandaşlarını kınıyor, şiddetle lanetliyoruz. Bu süreçte verdiğimiz şehitlere Allah’tan rahmet, Gazilerimize de acil şifalar diliyoruz.

Voleybol nezih bir spor, voleybol camiası nezih bir camiadır. Hepimiz aynı amaç doğrultusunda çalışıyoruz. Özellikle iddaa gelirleri üzerinde, kulüplerimizin daha çok nasıl gelir elde edebileceğine dair çalışmalar yapıyoruz. Bu hususta, Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Kasapoğlu ve Spor Toto Teşkilat Başkan Yardımcısı Bünyamin Bozgeyik’e çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten Türk Voleybolu’na katkıda bulunmak için onlar da var gücüyle çalışıyorlar. Biz bir aileyiz. Özellikle Ziraat Bankası Spor Kulübü’ne de seminerlerimiz için bizlere tesislerini açtıkları için teşekkür ediyoruz. Umuyorum ki fikir alışverişlerimizle Türk Voleybolu’na katkıda bulunacağız” şeklinde ifadelerde bulundu.

Sultanlar Ligi 23 Ekim 2016 Pazar günü başlayacak. Gerçekleşen kura çekimi sonucunda Sultanlar Ligi 2016-2017 Voleybol Sezonu’nda ligin yeni takımı Seramiksan ilk maçında Ankara deplasmanına gidecek.

İLK MAÇ HALKBANK, İLK KONUK VAKIFBANK

Lige Halkbank maçıyla başlayacak olan Seramiksan 2’nci haftada, evindeki ilk maçında  ligin şampiyonluk adaylarından Vakıfbank’ı 30 Ekim Pazar günü Yıldırım Beyazıt Spor Salonu’nda ağırlayacak. 3’üncü haftada Galatasaray’a konuk olacak olan Seramiksan 4’üncü haftada Bursa Büyükşehir Belediyespor’la ve 5’inci haftada Nilüfer Belediyespor’la Yıldırım Beyazıt Spor Salonu’nda karşılaşacak. 6’ncı haftada deplasmanda Sarıyer Belediyespor’un konuğu olacak olan Seramiksan, 7’nci haftada, geçtiğimiz sezon alt ligden birlikte yükseldiği Beşiktaş’ı evinde ağırlayacak. 8’inci haftada yine ligin şampiyonluk adaylarından Eczacıbaşı’yla deplasmanda karşılaşacak Seramiksan 9’uncu haftada evinde İdmanocağı ile kozlarını paylaşacak. Seramiksan 10’uncu haftada ligin bir diğer şampiyonluk takımlarından Fenerbahçe ile İstanbul’da mücadele verecek, 1.devrenin son ve 11’inci haftasında evinde Çanakkale Belediyespor’la karşılaşacak.

1.devrenin 21 Aralık’ta tamamlanacağı ligin 2.devre maçlarının ise 2017 Ocak ayında başlayacağı ve normal sezonun 2017 Mart aylarında son bulacağı belirtildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir