Son Dakika
11 Aralık 2017 Pazartesi

Şehzadeler Dünya Şampiyonası’ndan 4 Madalya ile döndü

21 Kasım 2016 Pazartesi, 16:17

Şehzadeler Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları 3 – 7 Kasım tarihleri arasından Antalya’ da düzenlenen 9. Dünya O-Sport Şampiyonası’na Türkiye adına katılarak Ülkemize toplamda 4 madalya kazandırdı.

3 – 7 Kasım tarihleri arasında Antalya’ da düzenlenen 9. Dünya O-Sport Şampiyonası’na Türkiye’ yi temsilen katılan Şehzadeler Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları, 22 Ülkeden 225 sporcunun katıldığı şampiyona’ da ülkemize 1’ i gümüş 3’ü bronz madalya olmak üzere toplamda 4 madalya kazandırdı. Düzenlenen şampiyonaya Türkiye’yi temsilen 4 sporcu ile katıldıklarını ifade eden Şehzadeler Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ali Özyiğit “22 ülkeden 225 Sporcunun katılımıyla gerçekleşen, aralarında, Kamerun, Uganda, Azerbaycan, Hollandalı ve AB ülkeleri sporcularının da bulunduğu şampiyonada Şehzadeli 4 sporcumuz ve bir antrenörümüz Türk takımında görev aldı. Antalya Kremlin Palace Hotel’de 4 gün süren 9. O – Sport World Championships (Dünya Şampiyonası); Part fight – shoot fight – mix fight – aksaya fight (barikatlı denge koşusu) olarak branşlara ayrılan o-Sport, bilek güreşi – yüzme havuzu mücadelesi – engelli koşu (barikatlı denge koşusu) ve son olarak ringde ve tatamide (kauçuk minder) gösteriler şeklinde yapıldı. Dünya şampiyonasına katılan Sporcularımızdan Ahmet Kafadar, Büyük erkekler 60 kg. Mix Fight’ta 2. , Mustafa Gök, Büyük erkekler 64 kg. Mix Fight’ta 3. , Kazım Minibay, Genç erkekler 64 Kg. Part Fight’ta 3. , A. Yasin OYAN, Genç erkekler 56 kg Part Fight’ta 3. Oldu. Sporcularımızı ve antrenörümüz Mustafa Ören’i tebrik eder, başarılarının artarak devamını dilerim. Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik Kulüp yönetiminde beraber görev aldığımız arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ederim” dedi.

“ŞEHZADELER’İN SPORCULARI BAŞARIYA DOYMUYOR”

Şehzadeler Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcularının katıldığı her müsabakadan büyük başarılar ile döndüğünü ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Şehzadeler Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcularımız her zaman olduğu gibi Antalya’ da düzenlenen O- Spor Dünya şampiyonasından büyük başarılar ile dönmüşlerdir. 3 – 7 Kasım tarihleri arasında Antalya’ da düzenlenen şampiyonaya ülkemizi temsilen katılan 4 sporcumuz katılmıştır. Bu 4 sporcumuzda madalya alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişlerdir. Düzenlenen şampiyona da Şehzadeler Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcumuz Ahmet Kafadar Gümüş Madalya, Mustafa Gök, Kazım Minibay ve Yasin Oyan bronz madalya alarak dereceye girmişlerdir. Dünya şampiyonasında Ülkemizi ve Şehrimizi en iyi şekilde temsil eden sporcularımızı, antrenörlerimizi ve tüm spor kulübü yöneticilerimiz tebrik ediyorum. Katıldığı tüm müsabakalarda büyük başarılar elde eden Kulübümüzün sporcuları başarıya doymuyorlar” dedi.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir