Sait Karafırtınalar: Beni en çok tedirgin eden maç..!

26 Ocak 2017 Perşembe, 01:13

ÖZEL HABER: COŞKUN KÖKÖZ / 45HABER.COM

Manisaspor Teknik Direktörü Sait Karafırtınalar, hafta sonu kendi sahalarında oynayacakları Ümraniyespor maçı hazırlıklarına galibiyet parolasıyla devam ettiklerini söyledi. Deneyimli teknik adam son 9 haftada iyi bir ivme kazandıklarının altını çizerek, bireysel hatalar dolasıyla önemli puanlar kaybettiklerini ifade etti. Karafırtınalar, “Son 9 haftada tek yenilgimizi Urfa’da aldık. Bireysel hatalardan gol yemesek şuanda belki de play-off potasına girmiş, iddialı bir takım konumunda olacaktık. Ümraniyespor’un kupa maçını izledik. Kazanmak istiyoruz. Onlar düşünsün. Beraberliği bile düşünmüyoruz. Tek düşüncemiz 3 puan” dedi.

“TRANSFERLERLE GÜÇ KAZANDIK”

TFF 1.Lig’de her takımı yenecek güce sahip olduklarını hatırlatan Karafırtınalar, “Ligdeki konumumuz kimseyi yanıltmasın. Manisaspor’un Ümraniye maçıyla çıkışa geçeceğini söyleyebilirim. Takviyelerle güç kazandık. Süper Lig’de Rıza hocanın göreve gelmesiyle Antalyaspor kazanarak iyi bir çıkış yakaladı. Onlar galibiyet serisi, biz beraberlik serisi yaşadık. Durumumuzu onlara benzetiyorum. Aynı galibiyet serisini biz yakalasaydık Antalyaspor gibi üst sıralarda olabilirdik. Bireysel hataları en aza indirmeliyiz. ELazığspor maçını yeniden izleyip hatalarımızı gördük” diye konuştu.

“ESKİŞEHİR, YENİ MALATYA, SİVAS..”

Manisaspor’un kısa zamanda ateş hattından çıkacağına inandığını belirten Sait Karafırtınalar, “Ben Manisaspor’u hiç orda görmüyorum. Hep yukarılarda görüyorum. Bir ivme yakaladık ve bunun sonrası daha da güzel olacak. Performansımız artacak. Ümraniye maçı sonrası zorlu bir periyoda giriyoruz düşüncesi taşımıyorum. Eskişehir, Yeni Malatya, Sivas gibi zirveyi kovalayan rakiplerin maçları beni tedirgin etmiyor. Beni en çok tedirgin eden maç Elazığspor karşılamasıydı ondan da bana göre 1 puanla ayrılmamız çok önemliydi. Deplasmandan alınan her puan çok değerlidir.” şeklinde konuştu.

“TARAFTARIMIZLA DAHA GÜÇLÜYÜZ”

Taraftar desteğine çok daha fazla ihtiyaç duyduklarını belirten Karafırtınalar, konuşmasını şöyle tamamladı; “Manisa 19 Mayıs Stadı’na taraftarlarımızı bekliyoruz. Yeni transferlerle güç kazanmış takımlarına destek olsunlar. Onlar ile biz daha güçlüyüz. Ümraniyespor karşısında destek vereceklerine inanıyorum.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir