PTT 1.LİG’İN LEJYONERLERİ

01 Nisan 2014 Salı, 12:39

PTT 1. Lig’de Spor Toto Süper Lig’e çıkmak için mücadele eden 19 takımda oynayan yabancı futbolcuların 32’si Avrupa, 23’ü Afrika, 6’sı Güney Amerika, 3’ü Asya, 1’i de Kuzey Amerika’dan.Türkiye Futbol Federasyonu TamSaha dergisinde çıkan araştırma yazısında PTT 1. Lig’de bulunan 19 takımda forma giyen yabancı futbolcular hakkında bilgiler şöyle:

Yabancı Oyuncuların Kıtalara Dağılımı
Avrupa: 32
Afrika: 23
Güney Amerika: 6
Asya: 3
Kuzey Amerika: 1

Yabancı Oyuncuların Mevkilere Dağılımı
Kaleci: 5
Defans: 11
Orta Saha: 23
Forvet: 26

Yabancı Oyuncuların Takım ve Ülkeleri
İstanbul Büyükşehir Belediyespor

Edin Visca (Bosna Hersek)
Doka (Bulgaristan)
Mohamed Bangura (Sierra Leone)

Orduspor
Guy Landel (Fransa)
Bakary Soro (Fildişi Sahilleri)
Branimir Subasic (Azerbaycan)
Alexandru Ionita (Romanya)

Balıkesirspor
Lalawele Atakora (Togo)
Kwame KariKari (Gana)
Khalifa Jabbie (Sierra Leone)

Mersin İdmanyurdu
Milan Mitrovic (Sırbistan)
Nduka Ozokwo (Nijerya)
Ouissem Ben Yahya (Tunus)
Ivan Peric (Kazakistan)

Samsunspor
Aminu Umar (Nijerya)
Ehiosun Ekigho (Nijerya)
Eldin Adilovic (Bosna Hersek)

Manisaspor
Benjamin Fuchs (Avusturya-Türk)
Nikola Mikic (Sırbistan)
Goran Causic (Sırbistan)
Slavko Perovic (Sırbistan)

Bucaspor
Luiz Henrique (Brezilya)
Tosaint Ricketts (Kanada)
Tamandani Nsaliwa (Almanya9

Şanlıurfaspor
Alfred Sankoh (Sierra Leone)
Dilshod Rakhmatullaev (Özbekistan)
Emmanuel Banahene (Kamerun)
Simon Zenke (Nijerya)

Karşıyaka
David Bicik (Çek Cumhuriyeti)
Chikeluba Ofoedu (Nijerya)
Sjoerd Ars (Hollanda)

Adana Demirspor
Mariusz Pawelek (Polonya)
Dorge Rostad Kouemaha (Kamerun)
Juninho (Brezilya)

Tekden Denizlispor
Saşa Yunisoğlu (Azerbaycan)
Ilian Yordanov (Bulgaristan)
Petr Janda (Çek Cumhuriyeti)
Kahe (Brezilya)
Mirlan Murzaev (Kırgızistan)

Adanaspor
Tiago Bezerra (Brezilya)
Marko Vucetic (Sırbistan)
Kalu Uche (Nijerya)

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor
Armand Deumi (Kamerun)
Ufuk Budak (Azerbaycan)
Izu Azuka (Nijerya)

Fethiyespor
Sammy Ndjock (Kamerun)
Davud Karimi (Azerbaycan)
Nikola Zizic (Hırvatistan)
Liridon Krasniqi (Arnavutluk)

Boluspor
Daniel Zlatkov (Bulgaristan)
Nikolay Dimitrov (Bulgaristan)
Jimmy Dixon (İsveç)

1461 TRABZON
Torric Jebrin (Gana)
Shaibu Yakubu (Gana)

Tavşanlı Linyitspor
Andrey Popovich (Azerbaycan)
Ilgar Nabiyev (Azerbaycan)
Luiciano Guaycochea (Arjantin)
Vadim Kharchenko (Kırgızistan)
Akeem Agbetu (Nijerya)

Kahramanmaraşspor
Branko Grahovac (Bosna Hersek)
Razak Omotoyossi (Benin)
Djordije Cetkovic (Karadağ)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir