MÜMİN ÖZKASAP TESİSLERİ’NİN KAPASİTESİ ARTIYOR

26 Ağustos 2015 Çarşamba, 11:14

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, bu sezon Spor Toto 3. Lig’de mücadele eden Manisa Büyükşehir Belediyespor’un maçlarının oynanacağı Mümin Özkasap Spor Stadı’nın kapasitesinin arttırılacağını söyledi.  Başkan Ergün, “3. Lig’de mücadele eden takımımıza yakışan bir stadyumu Manisa’mıza kazandıracağız.” dedi.

Geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Lig 8. Grup’ta şampiyon olarak, Spor Toto 3. Lig’de mücadele etmeye hak kazanan Manisa Büyükşehir Belediyespor’un maçlarını oynadığı Mümin Özkasap Spor Tesisleri’nde hummalı bir çalışma başladı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Ergün’e incelemeler sırasında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Manisa Büyükşehir Belediyespor Başkanı Cenk Ergün ve Büyükşehir Belediyespor yöneticileri eşlik etti. İlk incelemeleri kale arkası tribünlerinde yapan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ardından stadın giriş-çıkış kapıları, protokol tribünü, basın tribünü, anons ve kayıt odalarında gerçekleşecek revizelerle ilgili stat yetkililerinden bilgi aldı.
KAPASİTE ARTIYOR
Standartlara uygun bir stadın inşasının yükseldiğini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Takımımız aldığı başarılı sonuçlarla 3. Lig’e yükseldi. Bu kapsamda Futbol Federasyonu’nun uyguladığı standartlara uygunluk ve modernize edilmiş bir statta, Büyükşehir Belediyespor’un maçlarını oynamasını istiyoruz. Çalışmalara başladık. Stadın koltuk kapasitesini arttıracağız, güvenlik tedbirleri ve gerekli iyileştirmeleri yaparak, Manisa’mıza yakışan bir stadyum kazandıracağız. Hem Büyükşehir Belediyespor’umuz, hem de değerli taraftarına da bu yakışır.” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir