MERGEN: İLK İKİ DE BİTİRECEĞİZ

01 Eylül 2014 Pazartesi, 12:34

ÖZEL HABER-FOTO: Coşkun KÖKÖZ

Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen, Alanyaspor karşısında alınan mağlubyetin kendilerini üzdüğünü belirterek, “Skora endeksli Manisaspor’u kim değerlendirirse yalnış yapmış olur. Hala 7 tane sakatlığı olan bu takımın onbir oyuncusu var. Gençlere güvenmek zorundaydık. Maçın ilk 15 dakikası iyi mücadele ettik. Rakibimizde yenebileceğimiz bir takımdı. Alanyaspor karşısında bazı oyuncularımızdan tam randıman alamadık. Alınan skordan öte oynanan futbol beni üzdü. Mücadele edip yenilseydik bu kadar üzülmezdim. Biraz cesaretli oynasaydık Alanyaspor’u yenerdik. Biz bu takıma güvenmek zorundayız. 7 eksik ismimiz kadroya katılınca Manisaspor gerçek gücünü sahaya yansıtacaktır” dedi.

İLK İKİ DE BİTİRECEĞİZ

Transferde oyuncu alırken maliyeti düşük isimleri tercih ettiklerini söyleyen Abdullah Mergen, “3-4 maliyetli oyuncu aldığımız takdirde Manisaspor’u daha fazla batağa sürüklemiş oluruz. Biz bunu tercih etmedik. Ancak ben inanıyorum ve iddia ediyorum Manisaspor ligi ilk iki de bitirecek. Sabır acıdır mevyesi tatlıdır. Alanyaspor karşısında alınan skor teknik heyet ve futbolcularımıza şok etkisi yarattı. Bazen kaybetmelerde önemli. Bu mağlubiyet takımı daha da hırslandıracak.” şeklinde konuştu.

PLANLI ADIM ATIYORUZ

Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen, kısır bir döngü için kulübü ayakta tutmaya çalıştıklarını belirterek, “Pazartesi (bugün) bu takımın 750 milyar ödemesi var. Pahalı pahalı oyuncuları alırsın, sahtekarlık yaparsın ve lige 1-2 hafta iyi başlarsın; 4.hafta kulüp başlar bu oyuncuların paralarını ödememeye. Sonra içerde huzursuzluk ortamıyla ligi tamamlayacağım diye uğraşırsın. Biz bunu tercih etmedik. Oyuncularımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmek için planlı adım atıyoruz. Bizim hedeflerimiz uzun vade de. Biz takımımıza güveniyoruz. 15 günlük arayı iyi değerlendireceğiz. Akhisarspor ile bir hazırlık maçı oynayabiliriz” şeklinde konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir