Mergen: -3 puanı engelledik

29 Aralık 2016 Perşembe, 18:40

Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen, futbolcu Arnold Simonek’in kulübü Vysocina Jihlava’ya eski yönetimler döneminde oluşan kiralama bedeli borcunu ödeyerek, oluşacak yeni bir -3 puan cezasını engellediklerini söyledi.

Başkan Mergen,önemli açıklamalarda bulunarak Manisaspor’un geleceğini kurtarmak adına çalışmalara devam ettiklerini ifade etti. Mergen, 2013-2014 sezonunda forma giyen futbolcu Arnold Simonek’in kulübü Vysocina Jihlava’ya olan kiralama bedeli borcu nedeniyle FİFA tarafından -3 puan cezası kararı alındığını ifade ederek, “FİFA tarafından alınan bu karar tebliğ edilmeden gerekli borcu ödeyerek, yeniden oluşabilecek -3 cezasının önüne geçtik.” dedi.

Geçtiğimiz haftalarda Manisa Vergi Dairesi Başkanlığı’na olan vergi borcu yapılandırmasının 275 bin 966.85 TL’lik ilk yapılandırma taksitinin ardından SGK yapılandırmasının ilk taksiti olan 175 bin TL’lik ödemeyi de yaptıklarını sözlerine ekleyen Mergen, “Bu yaptığımız ödemelerin yanı sıra kulübümüzün 20 bin TL’lik, 2016 yılı vergi borcu da ödenmiştir.” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir