COŞKUN KÖKÖZ YAZDI: MANİSASPOR’U TUTABİLENE AŞK OLSUN!

07 Kasım 2015 Cumartesi, 17:20

Manisaspor, hafta içinde oynadığı Ankara Demirspor maçında olduğu gibi Tokatspor karşısında müsabakaya çok iyi başladı. İlk 10 dakikalık bölümde maçı bitirecek pozisyonları Bahattin Köse ile yakalayan ev sahibi ekip son vuruşlarda beceriksizliği Tokatspor’un ilk yarıda oyuna ortak olmasına neden oldu. 24 dakikalık bölümde tek bir pozisyonu olmayan konuk takım, hem penaltı kazandı hem de Manisaspor’u 10 kişi bıraktı.

Erman Bulucu penaltı yaptırmakla kalmayıp takımın 10 kişi bırakarak Manisa’da rüzgarın bir anda terse dönmesine neden oldu. Manisaspor’un 10 kişi kalmasıyla maçta ki dengeler az da olsa değişti. Tokatspor ilk yarıda ağırlığını koyup pozisyonlar bulsa da Manisaspor ilk yarıda maçı bırakmadı. İlk yarı skorda değişiklik olmadı ve Manisaspor soyunma odasına 1-0 geride gitti.

İkinci yarıda da gol arayan takım Manisaspor idi. Rakibinde çok net farkı ikiye çıkaracak pozisyonları vardı ancak Bayram kale de gerekeni yaptı ve maçın dönmesinde arkadaşlarına önemli moral kazandırdı. İlk yarıdaki performansının üzerinde koşan ve deyim yerindeyse iki kişilik mücadele eden Manisaspor, sanki rakibi 10 kişi kalmış gibi pozisyonlar kaçırmaya başladı.

Kazanılan korner sonrası Ümit Yasin ile durumu eşitleyen ev sahibi ekip, galibiyet golü için yüklenmeye devam etti. Tokatspor’un 10 kişi kalan rakibi karşısında kapanmaması Manisaspor’un işine geldi. İlk yarıda kaçırdığı gollerle saç baş yolduran Bahattin Köse, Ümit Yasin’in golünün 4 dakika sonrası sahne alarak takımına galibiyeti getiren golü kaydetti. Eğer bu maçta alınacak olumsuz bir skor olsaydı baş mimarları Erman ile Bahattin Köse olacaktı.

Manisaspor bu maçta sadece 3 puan kazanmadı. 10 kişi kalıp, maçı çevirmenin nasıl gerçekleştirebileceğini gösterip liderlik koltuğuna kurulmanın keyfini sürdü. Manisaspor kadro kalitesi olarak bu ligin üstünde bir ekip. Her zaman söylüyorum ve söylemeye de devam edeceğim. Bu takım için tek handikap yönetimdir. Parasal problemler aşılırsa Manisaspor’u tutabilene aşk olsun. Teknik patron Taner Taşkın ve oyuncularını eksik kalmalarına rağmen yaptıkları mücadeleden dolayı kutlamak lazım. Oyuncuları sahada bir kişi eksik mücadele ederken, en az onlar kadar da Taner hoca taktik ve oyuncu değişiklikleriyle kenarda ter döktü. Manisa’da 90 dakikanın özeti; Maçı hak eden kazandı.. Tebrikler..

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir