MANİSASPORLU ESKİ YÖNETİCİLERDEN WHATSAPP AÇIKLAMASI

26 Haziran 2014 Perşembe, 14:30

Manisaspor Genel kurulu öncesinde ortaya atılan Whatsapp yazışmalarıyla ilgili iddialarda ismi geçen yöneticiler açıklama yaptı.

 

Manisaspor genel kurul öncesinde gündeme gelen Whatsapp yazışmaları ile ilgili taraflardan açıklama geldi. İddialarda adı geçen Bilge Balcı, Gencay Esendağ, Ferdi Zeyrek ve Serkan Çelik imzalı açıklamada iddialar kesin bir dille reddedildi. Yazışmaların sahte hesaplardan üretildiği öne sürüldü.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi; ” Geçtiğimiz günlerde sahibi henüz belli olmayan twiter hesabından manisaspor yönetimindeki ismi geçen bazı yönetici arkadaşları karalamak için yazışmalar yayınlandı. Bu yazışmaların aslı kesinlikle yoktur. Bu yazışmalar tamamen Fatih Yıldız’ı seçim döneminde yıpratmak ve yönetimini güçsüz kılmak için yapılmış ve seçim döneminde de propaganda malzemesi olarak kullanılmış, ortaya atılmış yalan iddalardır.Maalesef ki bu asılsız yazışmalarda Manisaspor eski yönetimi ile Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Cengiz Ergün karşı karşıya getirilmek istenmiştir. Bu durum bizi de haylice çok üzmüştür.

 

SEÇİM SÜRECİNİ BEKLEDİK

Açıklamayı yapmak için dün yapılan genel kurulu bekledikleri belirtilen açıklama şöyle devam etti; “Bu açıklamayı yapmak için fatih yıldız ‘a ve listedeki diğer arkadaşlara zarar vermemek için seçim sürecinin bitmesini bekledik. Yazışmalarda hedef alınan isimlerin sadece Fatih Yıldız’ın seçim listesinde olan kişiler olması, seçim listesinde olmasa dahi bir gün önceki gazete haberlerinde listede olacağı belirtilen bilge balcı isminin olması, sadece Fatih Yıldız yönetimini yıpratmaya yönelik bir girişim olduğunu açıkça göstermektedir.

 

SAHTE HESAPLAR

Açıklamada hesapların sahte olduğu ve bilinçli üretildiği de iddia edildi ” Yine söz konusu yazışmalarda bizlerin yazılanların tamamında isim ve soy isim ile yazışmaları yapması oldukça ilginçdir. Çok uzun zamanlara dayanan arkadaşlığımızda hiç birimizin telefonlarına birbirimizi isim soy isim olarak kaydetmeyeceğimiz mantıklı olan her insanın düşünebileceği bir durumdur. Her whatsapp kullanıcısı da çok iyi bilir ki yazışmakta olduğunuz kişi telefonunuzda nasıl kayıtlı ise yazışmalar o isim ile çıkmaktadır. Amacın yazılanları isim soyisim ile belirterek direk hedef göstermek olduğuda açıkça ortadadır. Söz konusu yazışmaların seçimden bir gün öncesi yayınlanması ise başlı başına bir seçim oyunu olduğunu ortaya koymaktadır. Çıkan asılsız iddiaların adli makamlarda takip edeceğimizi ve bu sürecin başladığını belirtmek isteriz. Bu asılsız iddialar ile ilgili açıklamalarımızı manisa kamuoyunun değerlendirmelerine sunarız. Saygılarımızla.

Bilge Balcı, Gencay Esendağ, Ferdi Zeyrek, Serkan Çelik

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir