MANİSASPOR’DAN HİÇBİR ZAMAN KOPMADIM

27 Kasım 2014 Perşembe, 13:10

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ulusal medya temsilcileriyle bir araya geldiği yemekte önemli açıklamalarda bulundu. Milletvekilliği adaylığı konusu ve Manisaspor sevdasından bahseden Başkan Ergün, Manisaspor’dan hiçbir zaman kopamadığını belirterek, şuan milletvekili olma gibi bir düşüncesi olmadığının da altını çizdi.

Ulusal medya temsilcilerini Sultan Kafe’de düzenlenen yemekte konuk eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, önemli açıklamalarda bulundu. 2015 yılında yapılacak genel seçimlerde milletvekilliğine adaylık konusu ve Manisaspor sevdasından bahseden Başkan Ergün, 3. Lig’den aldığı Manisaspor’u Süper Lig’e taşıdığı döneme değindi. Öncelikle kendisine yöneltilen “Milletvekili olmayı düşünüyor musunuz” sorusunu cevaplayan Başkan Ergün, aklında milletvekili olma gibi bir düşünce olmadığının altını çizerek, “Şu anda öyle bir düşüncem yok. Halkımız bize Büyükşehir Belediye Başkanlığını uygun görmüş, bizi bu makama seçmiş. Biz görevimizin başındayız” dedi. Manisaspor’dan hiçbir zaman kopamadığını dile getiren Başkan Ergün, 89-90 yıllarında Cengiz Pulcuoğlu’nun Kulüp Başkanı olduğu dönem başkan yardımcılığı göreviyle Manisaspor’da yöneticilik yapmaya başladığını ifade ederek, “O dönem Pulcuoğlu, sezon başlamadan hemen önce ailevi nedenlerden dolayı Amerika’ya gitti. O sene Manisaspor bizim dönemimizde 3. Lig’de şampiyon oldu. Daha sonra 99-2005 yılları arasında başkanlık görevinde bulundum. Göreve geldikten bir yıl sonra Vestel ile sponsorluk anlaşmasına vardık. Vestel’in desteğiyle 3. Lig’den aldığımız Manisaspor’u tarihinde ilk kez Süper Lig’e taşıdık. Her zaman söylüyorum. Manisaspor bizim yuvamız. Benim için ayrı bir yeri var. Ben futbolculuk yapmasam da, 11 yıl yöneticilik yaptım. Şu anda kulübün dışında olsak da her zaman destekçisiyiz” diye konuştu.

Siyaseti Manisaspor’un İçine Sokmadım

Manisaspor’dan ayrılmasının ardından kulübün sıkıntılı bir sürece girdiğini ifade eden Başkan Ergün, “Bu süreçte Vestel sponsorluktan çekildi. Şunu açıkça ifade etmek istiyorum. Manisaspor’da bulunduğum süreçte siyasetin S’sini kulübün kapısından içeri sokmadım. İktidarıyla, muhalefetiyle güzel bir birliktelik yaşandı. Sonra işin içine siyaset sokuldu. Bu sene başında iyi niyetle bu işe talip olanların önü kesildi. Her ne hikmetse siyaset devreye sokuldu. Siyasi olarak atama noktasına gidildi. Hedeflenen kişiler aday olmasın diye üye sayıları 250’den, 900’lere çıkarıldı. Hep set olundu, engel olundu” dedi.

Süper Lig’in Kapısından Döndük

Manisaspor’da başkanlık görevini yürüten Kenan Yaralı’nın kendisiyle kavga içerisinde olduğunu ve bu süreçte maçlara gidemediğini dile getiren Başkan Ergün, “Tabi daha sonra Emre Başkan geldi. O sene desteğimizi arttırdık. Takım Eskişehir’de Konyaspor ile oynanan final maçında Süper Lig’in kapısından döndü. Daha sonra seçim sürecine girildi ve desteğimiz olamadı” şeklinde konuştu.

Yeni Bir Sayfa Açtık

Manisaspor’da mevcut yönetimin siyasi olarak kulübün başına getirildiğini dile getiren Başkan Ergün, “Bunu açık ve net olarak söylüyorum. Basında da bu konu konuşuldu. Tabi şu anki Başkanımız Abdullah Mergen geçtiğimiz hafta beni ziyaret etti. Bende bu kulübe yıllarını vermiş biri olarak destek vereceğimi söyledim. Desteğimizi verdik ve takımımız Gaziantep’te galip gelmeyi başardı. Sonuç itibariyle yeni bir sayfa açtık, yeni bir süreç başlattık” dedi.

Desteğimizi Vereceğiz

Manisaspor’u sevdiğini ve kulübün hiçbir zaman aşağılara gitmesini istemediğini sözlerine ekleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Büyük bir borç yükünün altında ezilen bir Manisaspor var. Bundan sonraki süreçte gereken neyse, yasalar çerçevesinde üzerimize düşen maddi manevi desteği takıma vereceğiz. Yeter ki siyasi söylemler olmasın. Karşı tarafı yıpratıcı beyanatlar verilmesin. Ben siyasi olarak bu işe soyunanlara karşıyım” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir