MANİSASPOR’DA ZORUNLU VEDA

03 Ekim 2014 Cuma, 13:32

HABER-FOTO: Coşkun KÖKÖZ

Manisaspor’da rahatsızlığı nedeniyle futbola veda etmek zorunda kalan kaleci İhsan Poyraz için Kulüp Doktoru Prof.Dr. Cengizhan Özgürbüz ve Sportif Direktör Erman Güracar basın toplantısı düzenledi.

NE YAZIK Kİ FUTBOL OYNAYAMAZ!
Manisaspor Kulüp doktoru Prof.Dr. Cengizhan Özgürbüz, İhsan’ın sezon öncesi yapılan rutin taramalar sonrası kalbindeki büyük damarda bir sıkıntı tespit ettiklerini belirterek, “Bu tetkikler sonucunda kalpten çıkan büyük damardan balonlaşma görüldü. Kalecimiz İhsan’ın bu durumda profesyonel sporla ilgilenmesi mümkün değil. Çünkü yüksek eforla yapılan spor sırasında gelişen ani basınç yükseklikleri damarda ölümcül olabilecek komplikasyonlara neden olabilmektedir. Bu nedenle İhsan’ın profesyonel futbol hayatı tıbbi açıdan maalesef bitmiştir. Tedavisiyle ilgili olarakta ancak belli bir seviyeden sonra cerrahi müdahale ile mümkündür. İhsan bu cerrahi müdahele seviyesinin biraz altında altında olduğu için beklemek zorundadır. Kulüp olarak İhsan’ın cerrahi tedavisinin yaptırmayı da düşündük. Ancak İhsan’da aort kapakçıklarında da problemi bulunması yani biküspit aort dediğimiz bir durum söz konusu. Ameliyat sırasında kapakçılarda değiştirilmeli. Ne yazık ki kapakçıklar değiştirildiğinde burada mekanik kapakçıklar kullanılır. O kullanıldığı zamanda ömrü boyunca kan sulandırıcı ilaç almak zorunda. Onu aldığı takdirde de ne yazık ki futbol oynayamaz.” diye konuştu.

BİZİM OYUNCUMUZ OLARAK KALACAK
Sportif Direktör Erman Güracar ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “Kulüp olarak uzun zamandan beri durumun farkındayız. İlk tespitten sonra bunun geri bir dönüşü olur mu diye bekledik. Çünkü Türkiye’de böyle birkaç vaka oldu. Ancak İhsan’ın durumu onlarla aynı değil. Birkaç doktorun kontroller yapması sonucu bu kararı almak zorunda kaldık. Manisaspor olarak maddi manevi her türlü desteği vereceğiz. Sözleşmesinde ki peşinatı da ödedik. İhsan aramızdan ayrıldı ama bizim oyuncumuz olarak kalacak. İleri de futbol oynaması halinde kendisine kapımız her zaman açık olacaktır.”

BÖYLE VEDA ETMEK İSTEMEZDİM
26 yaşında futbola veda etmek zorunda kalan İhsan Poyraz ise, “Üzüntü içindeyim. Hiç birimiz böyle olmasını istemezdi. Oysa çıkış yılım olarak kendimi hazırlamıştım. Çünkü bir önceki sezon Volkan Babacan’ın arkasında beklemiştim. 16 yaşından beri hep oynamak için bekledim. Tam böyle bir şansı yakaladığım an rahatsızlığımın çıkması beni de derinden üzdü. Kısmet değilmiş. Yinede halimize şükür. Daha kötü hastalıklar yaşayan insanlar var. En azından benim hastalığımın bir çaresi var. Tek sıkıntım futbol oynamayacak olmam. Hayat devam ediyor. 2,5 yıldır buradayım böyle veda etmek istemezdim. Manisaspor camiasına verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Avusturya’ya geri dönüp orda da tedavim için gerekli araştırmaları yapacağım. Bir boşluktayım. Sudan çıkmış balık gibiyim. Ayrıca eski yönetici Yusuf Köseli’ye de verdiği maddi manevi desteklerden dolayı teşekkür ederim.” diye konuştu. Öte yandan yarın oynanacak Manisaspor, Antalyaspor maçı öncesi İhsan Poyraz’a teknik heyet ve futbolcuların uğurlama yapacağı açıklandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir