MANİSASPOR’DA KENAN VE ÜMİT KADRO DIŞI

30 Eylül 2014 Salı, 14:27

HABER-FOTO: Coşkun KÖKÖZ

PTT 1.Lig’de Antalyaspor maçı hazırlıklarına başlayan Manisaspor’da Teknik Direktör Tahir Karapınar, Tarık Almış Spor Tesisleri’nde açıklamalarda bulundu. Kenan Aslanoğlu ve Ümit Yasin’e izin verdiklerini söyleyen Karapınar, “Kayserispor ve kupa da Çorum Belediyespor galibiyetleri sonrası Adana maçına moralli gittik. Adanaspor’un zaaflarını iyi değerlendirip 8 dakikada 2-0 öne geçtik. Fakat bu skoru koruyamadık. Tecrübeli oyuncularımız maça ağırlığını koyamadı. Çok fazla pozisyon vermesekte duran toplardan 3 tane kötü goller yedik. Kötü mücadele etmedik. Ancak kötü mağlup olduk. Artık gol atmaya başladık. Şimdi gol yememek için çalışıyoruz. Gidişatın düzeleyeceğine inanıyorum. Manisaspor camiasının beklentilerini biliyorum. Koşan ve mücadele eden bir takım oluşturmaya çalışıyoruz. Mağlup olabiliriz ancak daha fazla mücadele edebiliriz. Gençliğimizi sahaya yansıtmalıyız.” dedi.
GALİP GELMEK İSTİYORUZ
Hafta sonu oynayacakları Antalyaspor maçına da değinen Karapınar, “Ligin en iyi ekiplerinden biriyle karşılaşacağız. Kayserispor maçında sergilediğimiz mücadeleyi Antalyaspor karşısında da göstermeliyiz. Galip gelmek istiyoruz” diye konuştu.
SAYMAKTAN SIKILDIM
Takımdaki eksikleri saymaktan sıkıldığını ifade eden Karapınar, “İsmail, Barbaros, Kenan, Tayfun, Ümit yok. Kudret, Süleyman ile Dimitrov’un durumları henüz netleşmedi. Sonuçta sahaya 11 kişi çıkacağız. Eksikler artık bizim için çok önemli değil. Bu arada bazı oyuncularım formayı alıp götürmesi lazım. Performans gösteren her oyuncuma forma vereceğim.” dedi.
FEDAKARLIK BEKLİYORUZ
Kenan Aslanoğlu ve Ümit Yasin Arslan’ın kadro dışı bırakıldığını açıklayan Karapınar, “Performanslarından mutlu değilim. Aramıza yeniden dönmeleri kendileri elinde. Diğer oyuncularımın performansından memnunum. Kenan 1 senedir takıma dönemedi. Kendisinden fedakarlık bekliyoruz. Bizde bu oyunculara güvenerek yola çıktık. Ümit Yasin üzerine sorumluluk almıyor. Manisaspor formasının ağırlığını yaşaması gerekiyor. Onlarda gerekeni yaptıklarında aramızda olacaklar.” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir