Manisaspor yönetimi beklenen açıklamayı yaptı!

17 Kasım 2017 Cuma, 19:32

Eski futbolcusu Makukula krizini aşamayan ve 6 puanı silinen Grand Medical Manisaspor’da yönetim beklenen açıklamayı yaptı. Manisaspor yönetimi yaptığı yazılı açıklamada, ” Kulübümüzün FIFA Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’ndaki ihtilaflı Aziza Makukula dosyası hasebiyle, FIFA Disiplin Komitesi tarafından kulübümüze 2017-2018 sezonu için puan tenzil cezası uygulanmıştır. Futbolcu Aziza Makukula dosyası nedeniyle 2016-2017 sezonunda da FIFA Disiplin Komitesi tarafından disiplin süreci kapsamında, puan tenzil cezası ile karşı karşıya kalınmış olup, bu ceza futbolcuya gerçekleştirilen kısmi ödemelerle engellenmiştir. Aziza Makukula’ya 2017-2018 sezonu için son olarak yapılan 50.000.-  euroluk ödemeyle birlikte sezon başından itibaren toplamda yapılan ödeme miktarı 120.000.-  euroya ulaşmıştır.

Makukula ile geçtiğimiz süreçte gerçekleştirilen görüşmelerde futbolcu, bu yıl için 200.000.- euro ödeme talep ettiğini ifade etmiş, bu talebine istinaden kulübümüz tarafından 20 Ekim 2017 tarihinde 50.000.- euroluk ödeme gerçekleştirilmiş, geri kalan 75 .000.- euronun 1 Ocak 2018, diğer 75.000.- eorunun da 1 Mart 2018 tarihinde ödenmesi konusunda şifaen anlaşma sağlamıştır. Futbolcu ile yapılan anlaşmanın ve yapılan ödemelerin ardından 10 Kasım 2017 Cuma günü FIFA tarafından puan silme cezası uygulanacağı kararı kulübümüze tebliğ edilmiştir. Buna müteakip kulübümüz ivedilikle davacı vekiliyle görüşmelerde bulunmuştur. Her ne kadar kulübümüzün futbolcu ile direkt olarak anlaşmasına rağmen bu durumun davacı vekili tarafından kabul görmediği anlaşılmıştır.

Kararın tebliğinden itibaren davacı vekiliyle yapılan görüşmeler neticesinde, kendisiyle 2018 Mayıs ayını da kapsayacak bir anlaşma yapılmıştır. Buna müteakip davacı vekili FIFA’daki gerekli mercilere cezai yaptırımdan ve puan tenzil taleplerinden vazgeçtiklerine dair bir talep yazısı göndermiştir. Kamuoyunun da malumu üzere 2016-2017 sezonunda Elazığspor Futbol Kulübü de benzer bir ceza ila karşı karşıya kalmış, puan tenzil cezası TFF tarafından uygulanmış fakat neticesinde kulübün haklılığı ispatlanmış olup puan tenzil cezası hem FIFA hem TFF tarafından geri çekilmiştir.Bu itibarla belirtmek isteriz ki; her ne kadar puan tenzil cezası TFF tarafından uygulanmış olsa dahi, hukuki süreç devam etmekte olup kulübümüz tenzil edilen 6 puanın iade edilmesi noktasında hukuki girişimlerini devam ettirmektedir. Bilinmesini isteriz ki; kulübümüz bu zor süreçten gerek teknik heyet ve futbolcularımızın, gerek çalışanlarımızın, gerekse camiamız ve samimi taraftarımızın desteğiyle çıkacaktır” ifadelerini kullandı. –Şenol  ÖZEKER-

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir