MANİSASPOR YENİ TRANSFERLERİNİ TANITTI

04 Eylül 2015 Cuma, 17:23

2015-2015 sezonu öncesinde yeni transferlerin basın tanıtımı Tarık Almış Spor Tesisleri’nde İkinci Başkan Mustafa Karakaş ve Genel Sekreter Hakkı Övünç’ün katımlıyla gerçekleştirilen toplantıda yapıldı. Yeni transferlerimiz Nuri Terliksiz (2 yıl-Gölbaşıspor-stoper), Tolga Çavdar (2 yıl-Göztepe-orta saha), Mertan Caner Öztürk (2 yıl-Altınordu-forvet), Ozan Sol (1 yıl kiralık-Altınordu-sol kanat), Hasan Ahmet Sari (2 yıl-Trabzonspor-forvet), Onur Sağlam (2 yıl- LSK Hansa-defans), Savaş Yılmaz (2 yıl-1461 Trabzon-orta saha), Gökhan Dincer (2 yıl-Denizlispor-defans), Timur Karagülmez (2 yıl-Gölbaşıspor-orta saha), Bahattin Köse (2 yıl-Akhisar Belediyespor- forvet), Erman Bulucu (2 yıl-Alanyaspor-stoper), Onur Kalafat (2 yıl-Adana Demirspor-defans), Ahmet Ayaloğlu (2 yıl- Seligenporten-orta saha), Ertan Erenler (2 yıl-Antalyaspor-stoper) Mustafa Karakaş ve Hakkı Övünç ile birlikte basın mensuplarını karşısına çıktılar.

“Takımımızın hepsi şampiyonluğa inanıyor”

Toplantıda yeni transferler hakkında bilgi veren İkinci Başkan Mustafa Karakaş, Teknik Direktör Taner Taşkın’ın raporu doğrultusunda şampiyonluğu hedefleyen, alternatifi olan bir kadro oluşturduklarını belirterek, “Yolda karşılaşacağımız zorluklarla kimse ilgilenmeyecek. Herkes gemiyi karaya nasıl yanaştırdığımıza bakacak. Biz şampiyonluğun en büyük adaylarında biri olmayı hedefliyoruz. Yeni transferlerimiz ve takımımızın hepsi şampiyonluğa inanıyor. Hep birlikte tekrardan bir üst lige çıkıp hak ettiğimiz yerlere geleceğimize inanıyoruz.” dedi.

“Manisaspor’u süper lige çıkarmak istiyoruz”

Genel Sekreter Hakkı Övünç, profesyonel takımda yeni transferlerin yanı sıra altyapıdan yetişen Hakan Turan, Abdullah Berkay Velivar, Gökdeniz Varol, Kaan Aşnaz, Murat Demir,

Oktay Günaydın, Yağızcan Akyürek, Yunus Yılmaz, Alper Mete ve Alper Önal olmak üzere 10 futbolcunun bulunduğunu aktararak, “Bu oyuncularımızdan Alper Mete ve Yunus Yılmaz profesyonel yapılarak A takıma kazandırılan isimler oldular. Yine altyapımızdan Berk Varol, Mevlütcan Sarı, Kağan Miray Bağış, Mehmet Türker Köse ve Ömer Buğdaycı ile de profesyonel sözleşme imzaladığımız gençlerimiz. Bu futbolcularımızda gelecekte A takım kadrosunda yer alacaktır. Bu isimler altyapımıza verdiğimiz önemin de göstergesidir.” diye konuştu.

Sözlerini devamında play-off oynamadan şampiyonluğu hedeflediklerini ifade eden Övünç, “Yeni transferlerimizle 2. Ligin ardından PTT 1. Ligde’de şampiyonluğa oynayacağımıza inanarak transfer çalışmalarını yaptık. Hepsi isteyerek bu yerlere geldiler. Manisaspor’un amacını kendilerine anlattık. Bu sezonun sonrasında PTT 1. Ligde de şampiyonluğa oynayarak Manisaspor’u süper lige çıkarmak istiyoruz.” dedi.

Yeni transferlerden Tolga Çavdar, Savaş Yılmaz, Mertan Caner Öztürk ve Bahattin Köse ise toplantıda şunları söylediler:

Tolga Çavdar: “Manisaspor gibi köklü bir kulübün ferdi olmak kendi adıma sevindirici. Manisaspor’u hak ettiği yerlere taşımak için bütün takım arkadaşlarımızın elinden geleni yapacağına inanıyorum. 14 yeni transfer oldu. Buda hedeflerin göstergesi. Hedefimiz doğrultusunda çalışıp Allah’ında izniyle sezon sonu kupayı kaldırmak istiyoruz. Yeni sezon herkrese hayırlı olsun. Sakalığımdan dolayı ilk iki maç oynayamayacağım. Bütün takım arkadaşlarıma başarılar diliyorum. İnşallah 3 puanla lige başlarız.”

Savaş Yılmaz: “Genç bir kadroya sahibiz. Kimsenin yeri garanti değil. Birbirimizin yerine tamamlayacak kalitede bir kadroya sahibiz. Kartalspor maçıyla birlikte lige iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Hayatımda takım içinde arkadaşlığın en güzel yaşandığı bir ortamın içindeyim. Çok güzel bir arkadaşlık var. Bu birlikteliğimizi başarıya yansıtacağız.”

Mertan Caner Öztürk: “İki aylık iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Oldukça kaliteli bir kadroya sahibiz. Bu takımın lig sonunda şampiyonluğa ulaşacağına inanıyorum. Yeni transferler olarak takıma en iyi şekilde katkı sağlamak istiyoruz.”

Bahattin Köse: “Çok iyi bir takım olduğumuza inanıyorum. Biz şampiyonluğa inanmış durumdayız. Forvet oyuncusu olarak çok gol atarak takımıma en iyi katkıyı vermek istiyorum. Manisaspor’u kariyerimde istediğim çıkışı yakalayabileceğim yer olarak gördüğüm için tercih ettim.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir