“MANİSA’DAN NE GÖKHANLAR GELDİ GEÇTİ”

21 Aralık 2014 Pazar, 22:30

Bucaspor’u farklı geçen Manisaspor’da Teknik Direktör Taner Taşkın, 6 puan değerinde bir maç kazandıklarını söyledi. Taşkın, bu kadar gollü bir galibiyet beklemediklerini ifade ederek, “Gol averajının ne kadar önemli olduğunu bir kere daha gördük. Gerideydik, şimdi 1 golle Bucaspor’un üzerine çıktık. Mesela bugün lig bitse, Manisaspor ligde kalmıştı. İyi oynadık ve çok istekliydik. Oyuncularımın bunu 5 golle taçlandırması artı bir güven ve büyük moral oldu” dedi.

ŞIMARMAYA ZAMANIMIZ YOK

Ligin ilk yarısında iki tane daha Ege derbisi oynayacaklarını belirterek, “İki tane yine 6 puan değerinde maçlar oynayacağız. Birbirinden zorlu maçlar yapacağız. Bu maçlar kolay değil. İlk yarı sonunda maksimum toplayabildiğimiz puanı toplamak istiyoruz. Şımarmaya zamanımız yok. Biz sadece, çok disiplinli bir şekilde çalışıp, yolumuza devam etmek istiyoruz. Farkettiyseniz, maç 5-0 olmuş, ona rağmen oyun disiplininden kopmadık. Beni en çok mutlu eden olaylardan birisi. Kalecimizden, forvetimize kadar herkes sahada disiplinli bir şekilde mücadele etti. Ben bütün oyuncularımı kutluyorum. Bugüne kadar sıkıntı yaşayan ve üzülen Manisaspor taraftarına da bu galibiyet armağan olsun. İnşallah, önümüz açık olacak. Zaman ve sabır bizi haklı gösterecek” dedi.

“MANİSA’DAN NE GÖKHANLAR GELDİ GEÇTİ”

Gökhan Sazdağı’nın da kadro dışı kalmasına değinen Taner Taşkın, “Şahıslar hiçbir zaman önemli değil. Takım ruhuna, bütünlüğüne uymayan, disiplinsiz davranışlar içinde olan ve bütün dağları ben yarattım havasında. Bu Manisa’dan ne Gökhanlar geldi geçti. Kulüpler bakidir ve kalıcıdır. Herkes haddini bilecek, Gökhan’da bilecek. Bundan sonra Gökhan Sazdağı diye bir oyuncu Manisaspor’da forma giyemez. Çok büyük konuşmayı sevmem ama, ben şuan için öyle düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

HER MEVKİNİN ALTERNATİFİ OLACAK

Ligin bitmesine haftalar kala çıkan transfer haberlerinin takımı olumsuz yönde etkilemediğini söyleyen Taşkın, konuşmasını şöyle tamamladı; “Ben oyuncularıma ‘Arkadaşlar sağdan soldan kulağınıza çok isimler gelecek. Bizim kafamızda belli bir oyuncu grubu var. Bunun amacı, takımdaki rekabet ortamının artması için. Bu eldeki oyuncuların değersiz olduğu anlamına gelmez. Bir rekabet ortamına gireceksiniz ve her mevkinin altarnatifi olacak. Daha canlı ve daha istekli bir takım haline geleceğiz. Gelenlerle beraber mevcut kadroyu da daha iyi duruma getireceğiz. İkinci yarı sıkıntı yaşamamak için gerekli transferleri yapacağız.’ diye konuştum.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir