MANİSA’DA ŞAMPİYON EGE SU SPORLARI

10 Ağustos 2015 Pazartesi, 13:36

Sutopu U-18 bayanlar Türkiye Kupası müsabakalarında Ege Su Sporları Tenis İhtisas Spor Kulübü şampiyon oldu. Atatürk Olimpik Spor Kompleksinde yapılan müsabakalar hakkında gazetecilere açıklamalarda bulunan Sutopu Federasyonu Genel Sekreteri Memet Açak, 12 takımın mücadele ettiğini söyledi.

Türkiye Kupası’nda şampiyonun Ege Su Sporları Tenis İhtisas Su Sporları Kulübü’nün olduğunu bildiren Açak, Adana Çınarlı Spo Kulübü’nün ikinci, Bursagücü Spor Kulübü’nün ise üçüncü olduğunu söyledi.

Müsabakalarda A ve B gruplarında  6’şar takımın yer aldığını belirten Açak, “Manisa’da yapılan Sutopu U-18 bayanlar Türkiye Kupası aynı zamanda beraberinde bir ilki de getirmiş oldu. Gruplarında ilk 3’e giren takımlar önümüzdeki sezon ilk kez kurulacak olan U-19 Bayanlar Birinci Ligi’nin takımlarını oluşturacak. Geriye kalan diğer 6 takım ise U-19 Bayanlar İkinci  Ligi takımlarını oluşturacak” dedi.

Açak, Ege Su Sporları Tenis İhtisas Su Sporları Kulübü, Adana Çınarlı Spo Kulübü, Bursagücü Spor Kulübü, 35 Sutopu Yüzme Spor Kulübü, İskenderun Yüzme İhtisas Spor Kulübü ve Hatay Büyükşehir Belediye Spor Kulübü’nün U-19 Bayanlar Birinci Ligi’nde mücadele edeceğini aktardı.

Malatya Su Sporları Kulübü, İzmir Su Sporları Kulübü, Adanus Spor Kulübü, Karataş Spor Kulübü, Adana Kurtuluş Spor Kulübü, Kayseri Olimpik Gençlik Spor Kulübü’nün de U-19 Bayanlar İkinci  Ligi’nde mücadele edeceğini ifade eden Açak, Sutopu sporlarının  geleceği için önemli bir adımın atıldığını kaydetti. Dereceye giren takımlara madalyaları ve kupaları protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir