Manisa Su Sporları’na Altın Madalyalı Antrenör

14 Kasım 2016 Pazartesi, 16:44

2011 yılında kurulan, sutopunda başarılı performansıyla kısa sürede Spor Toto Süper Lige yükselip, geçen sezonu da üçüncülükle kapatan Manisa Su Sporları Kulübü, 2016 – 2017 sezonu için 2016 Rio Olimpiyatları’nda altın madalya kazanan Sırbistan Sutopu milli takım yardımcı antrenörü Zarko Petrovic ile anlaştı. Zarko Petrovic ile Eylül ayında hazırlıklara başlayan Su Topu A takımımız, Spor Toto Süper Lige de Galatasaray Spor Kulübü’nü deplasmanda 8-3 yenerek lige 5’te 5 yaparak başlayarak, en iyi sezon başlangıcını yaptı.

Yenilenmiş bir kadro ile bu sezon final oynamayı hedeflediklerini söyleyen MSSK Kulüp Başkanı Uğur Üstünel, “Her yıl bir önceki yıldan daha başarılı oluyoruz. Bu yıl da bizi finale götüreceğine inandığımız, dünyanın en iyi sutopu takımlarından Sırp Milli Takımı’nda yıllarca antrenörlük yaparak peş peşe 8 altın kazanan ve bu yıl Rio De Janeiro’da gerçekleşen olimpiyatlarda da altın alan Zarko Petrovic ile anlaştık.” dedi.

Petrovic, oyuncu olduğu süre boyunca Partizan (Sırbistan) ile beraber 7 ulusal kupa ve 1 şampiyona, Slavia Bratislava (Slovakya) ve GS ile ulusal şampiyonluk kazandı. Sırbistan Milli Takımı ile de 1995 yılında Fukuoka Üniversitesi’nde altın madalya kazandı. 2008 yılında profesyonel olarak oynamayı bırakıp antrenörlük yapmaya başlayan Petroviç, özellikle 2014 yılından 2016 yazına kadar olan son üç sezonda Sırbistan milli takımı ile her katıldığı müsabakadan altınla ayrıldı.

MSSK’nın yeni antrenörü olarak hedefinin takımı geçen seneden bir adım daha öteye taşıyarak sezonu final oynayarak kapatmak istediğini söyleyen Zarko Petroviç, önlerinde zorlu bir dönem olduğunu, ama sporcularına güvendiğini ve ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını belirtti.

MSSK Kulüp Başkanı Uğur Üstünel, olimpiyatlarda altın madalya kazanmış bir antrenörün hem sporculara hem de Manisalılara ilham vereceğini belirterek “Bir gün inşallah biz de Türkiye’yi olimpiyatlarda temsil etmenin gururunu yaşarız.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir