“Lig bizim için Amed maçıyla yeniden başlayacak”

20 Ekim 2015 Salı, 19:04

Manisaspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, Spor Toto 2. Lig’in 8. haftasında oynayacağı Amed Sportif Faaliyetler maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.

Taşkın ligde 6 haftalık bir maç periyodu geride bıraktıklarını belirterek, “Her maç ortalamasını 2 puan olarak hesaplıyorduk. Şu anda hesapladığım puan ortalamasından 1 puan gerideyiz. 6 haftada 4 deplasman, 2 iç saha maçı oynadık. Kupa maçını da dahil edersek 7 resmi maçın 5’ini deplasmanda oynadık. Bu süreç bizim için gerçekten yorucu oldu. 2 haftadan bu yana takım içinde süre gelen maddi problem vardı. Bu süreçte de sıkıntılı anlar yaşadık. Bu süreç bizim son maçta motivasyonumuz kaybetmemize neden oldu. Ama biz güçlü ve çok karakterli oyunculardan kurulu bir takımız. Bu süreci de atlatacağız.” dedi.

“Kimse merak etmesin”

Önlerinde 6 haftalık yeni bir sürecin olduğunu ifade eden Taşkın “Bu süreçte 4 iç saha ve 2 deplasman maçı oynayacağız. İnşallah bu periyot bizim için bir avantaj olur. Kendi seyircimiz önünde oynayacağımız maçlarda iyi netice aldığımız takdirde tekrar arzuladığımız yerlerde olacağız. Bu hafta Amed maçıyla beraber tekrar bir çıkış yakalayacağımıza sonuna kadar inanıyorum. Taraftarımız merak etmesin özlenen tablo en kısa zamanda geri gelecek. Kocaeli Birlikspor maçını yok sayıyorum. Oyuncularıma da yok saymalarını söyledim. Lig bizim için Amed maçıyla birlikte yeniden başlayacak. Kimse merak etmesin. İnşallah bundan sonraki süreçte de seyirciye zevk veren, mücadele düzeyi yüksek, kolektif futbolun gereklerini yerine getiren bir Manisaspor olacak. Seyircimizi yanımızda görmek istiyoruz. Lider olan takımla aramızda 1 puan var. Bu mesafeyi biz bir solukta kapatıp, tekrar zirveye çıkarız.” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir