KULA’DA FUTBOL MÜSABAKALARI BAŞLADI

20 Aralık 2013 Cuma, 13:57

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından finanse edilen Kula Belediyesi’nin yürütücüsü olduğu ‘’Yanık Ülke Kulanın Gençleri Sporla Buluşuyor Projesi’’ kapsamında yapılan futbol müsabakalarına toplamda 8 okul katlıyor.
Gençlik Parkı Halı Sahasında gerçekleşen spor müsabakalarında ilk turda 4 Eylül İlköğretim Okulu Sandal İlköğretim Okulu’nı 5-0, Kenan Evren Ortaokulu Rafet Üçelli Ortaokulu’nu 6-4, Fatih Ortaokulu-Zafer Ortaokulu 6-4, Gökçeören Ulupınar Ortaokulu Bebekli Ortaokulu 4-1 mağlup etti. Yarın ise Fatih Ortaokulu-Sandal Ortaokulu ve Rafet Üçelli Ortaokulu ile Bebekli Ortaokulu, 4 Eylül Ortaokulu-Zafer Ortaokulu, Kenan Evren Ortaokulu- Göçkören Ulupınar Ortaokulu karşı karşıya gelecek. Futbol Turnuvasının yarı Final Maçı 24 Aralık’ta Final Maçı ise 25 Aralık’ta oynanacağı bildirildi.
Yanık Ülkenin Kulalı Gençleri Sporla Buluşuyor Okullar Ödüllü Spor Yarışmaları kapsamında müsabakalara 8 orta öğretim kurumundan 92 bayan sporcu, 57 erkek sporcu toplamda ise 149 sporcu katılıyor. Etkinlikler 24 Aralık’a kadar devam edecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.