KÜFÜR ETME ETTİRME

04 Şubat 2014 Salı, 15:58

Manisaspor Asbaşkanı ve Taraftar Sorumlusu Mustafa Pekçetin, PTT 1. Lig’in 24. haftasında 9 Şubat Pazar günü saat 19:00’da 19 Mayıs Stadyumu’nda Orduspor ile oynayacağı karşılaşma öncesinde, Türkiye Futbol Federasyonu’nun “Çirkin ve Kötü Tezahürat” konusundaki yaptırımlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Pekçetin, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “PTT 1. Lig 2013-2014 sezonunda şampiyonluk mücadelesini sürdürürken, bu yolda bize en büyük desteği veren taraftarımızdan, Türkiye Futbol Federasyonu’nun “Çirkin ve Kötü Tezahürat” konusundaki cezai yaptırımlarıyla ilgili hassasiyet göstermelerini rica ederiz. Manisasporumuz bu sezon “Çirkin ve Kötü Tezahürat” nedeniyle 13 bin ve 26 bin TL para cezaları almıştır. PTT 1. Lig’in 24. haftasında oynayacağımız Orduspor karşılaşmasında tribünlerden yükselecek en ufak kötü tezahüratta ise devamlılık aranmaksızın 52 bin TL para cezası ile karşı karşıya geleceğiz. “Çirkin ve Kötü Tezahürat” bir sonraki hafta da tekrar ederse 105 bin TL para cezasıyla karşı karşıya geleceğimiz gibi iç saha maçımızda da taraftarımızın desteğinden yoksun kalacağız.  “Çirkin ve Kötü Tezahürat” konusunda 1965 Manisaspor Taraftarlar Derneği ile yapacağımız ortak çalışmalara da stadyuma gelen bütün taraftarlarımızın destek vereceğine inanıyoruz.  Manisasporumuzu, büyük taraftarımızın desteğinden yoksun bırakmamak hepimizin öncelikli görevi.

Artık stadımızda takımımıza destek verdiğimiz süre zarfında; maçta, maçtan önce ve sonra; küfür etmeyelim, ettirmeyelim.”

 

Türkiye Futbol Federasyonu,  21 Ocak 2014 tarihli toplantısında Futbol Disiplin Talimatnamesi’nin 52.Maddesi’nde “Çirkin ve Kötü Tezahürat” konusunda şu değişikliği yapmıştır: “Stadyumlarda  topluluk halinde söz veya hareketlerle ya da benzeri araçlar ile aşağılayıcı, tahrik veya taciz edici nitelikte tezahüratta bulunulması, devamlılık kıstası uygulanmaksızın yasaktır.”

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.