Karafırtınalar: “Transfer isteriz ama…”

22 Aralık 2016 Perşembe, 12:12

Manisaspor Teknik Direktörü Sait Karafırtınalar, transferin sadece istemekle olmadığını, ekonomik şartların da uygun olması gerektiğini söyledi. Karafırtınalar, “Lider takım bile takviye yapmayı düşünüyor ki biz en altlardayız” dedi.

Manisaspor Teknik Direktörü Sait Karafırtınalar, devre ligin ikinci yarısına daha umutlu girmek istediklerini belirtti. Şanlıurfa maçını kazanmak için sahaya çıkacaklarını kaydeden Karafırtınalar, “Zor maçlar oynadık. Neticesinde zoru kolaya çeviren futbolcular. Şu ana kadar o eksik bu eksik demedim. Bu işte mazeret yok, sonuç konuşuluyor.  6 haftada 4 tane beraberlik 2 galibiyet olsa bile yenilmemek güzel bir şey. Devreyi en azından böyle bitirip ikinci yarıya daha umutlu girmek istiyoruz. Kazanırsak muhtemelen düşme barajının üzerinde bitireceğiz. Devre arasında gerekli planlamayı yapıp ilk yarıda kaybettiğimiz puanları telafi ederiz diye düşünüyorum” dedi.

“HEPSİ EKONOMİ İLE ALAKALI”

Devre arasında her takımın olduğu gibi Manisaspor’un da takviyeye ihtiyacı olduğunu kaydeden Karafırtınalar, ancak ekonomik dengeleri göz önünde bulundurmaları gerektiğini söyledi. Transferin sadece istemekle olmadığını, ekonomik şartların da uygun olması gerektiğini savunan tecrübeli teknik adam, “Lider takım bile takviye yapmayı düşünüyor ki biz en altlardayız. Kadro derinliği olmayan bir takımız. Kimse elinde alternatifsiz bir kadro olsun istemez. Tabi bunların hepsi ekonomi ile alakalı. Buradaki oyuncuların alacağı dururken, dışarıdan gelen oyuncuya paralar verirsen, dengeleri alt üst edersin. Biz bunları düşünerek “transfer yapmayacağız” açıklamalarını yapmıştık. Ama oyuncular da bunun farkında. Bu takım ligde kalırsa ekonomik olarak rahatlayacaklar. Buna destek olmaları gerekiyor. Bu takım ne kadar güçlü olursa rekabet ortamı ne kadar artarsa kalite de o kadar artacak. Dolayısıyla hem şehir hem de takım bundan nemalanacaktır. Takviye her takıma olduğu gibi bize de lazım. Manisaspor’un bir markası var, en azından o markaya yakışır bir yerlerde ligi bitirmek istiyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir