İsmail Haktan’dan flaş itiraflar

06 Mart 2017 Pazartesi, 21:30

AJANSSPOR ÖZEL- Manisaspor’un deneyimli oyuncusu İsmail Haktan Odabaşı, Radyospor’da yayınlanan Anadolu Ateşi programında Salim Manav’a konuştu.

“3 GOL ATACAĞIMI BEKLEMİYORDUM”

“Bandırmaspor maçında galibiyeti bekliyorduk. Çünkü bizden önce rakiplerimizin oynadığı maçlar bizi motive etti. Isınmaya çıkmadan önce kimseden ses çıkmıyordu. Fakat sahada herkes yüreğini ortaya koydu. Bir yerde patlayacaktık o da Bandırmaspor maçı oldu. İki üç hafta sonra farklı bir galibiyet aldık. Tekrar takım arkadaşlarımı kutluyorum. Ben de bir kanat oyuncusu olarak 3 gol atacağımı beklemiyordum. Daha çok asist yapmayı düşünüyorum. Bandırmaspor maçında herkes birbirinden iyi oynadı, çok iyi mücadele etti. Ama bir gol atsam takım galip gelse bu da bana yeterdi”

 “ERKEN YAŞTA GÜNDEME GELMEM DEZAVANTAJ OLDU”

“Erken yaşta gündeme gelmem benim için dezavantaj oldu. 17 yaşında Bursaspor’da oynadım. Bursaspor’da şampiyonluk yaşadım, Şampiyonlar Ligi’nde oynadım ve Türkiye beni tanıdı. Bir anda beklentiler yükseldi. Bursaspor büyük bir camia şanslıyım ben oynarken Şampiyonlar Ligi’ne gittik. Kadro genişlemek zorunda kaldı. Yabancı oyuncular aldık. Ağır bir ligdi bu yüzden ikinci plana düştüm. Orada kadroya girebilmek bile çok önemliydi. Sonra Denizlispor’a kiralık gittim. Bundan sonraki transfer sürecinde benim hatalarım vardı. Yanlış menajerlerle çalıştım. Ama şu an doğru yerdeyim. Tekrar çıkış yapacağımı A milli takıma yükseleceğimi düşünüyorum”

“YABANCILARIN KREDİSİ FAZLA”

“Yabancı sınırın kalkmasından yerli oyunlar etkilemiyor. Büyük takımlarda oynayan tüm Futbolcular Almanya kökenli. Almanya’da yetişmiş. Altyapısı Türk olan oyuncuları almıyorlar. Tff 1. l Lig’e baksanız da altyapısı Almanya ya da Avrupa diye tercih ediyorlar. Artık altyapısı Türkiye olan oyuncuları almıyorlar.
Hiçbir hoca yabancı yerine Türk’ü tercih etmiyor. Yabancıların kredisi daha çok oluyor. Yabancı Türkiye’ye gelince alışma süreci var diyorlar. Ben buna katılmıyorum. Futbolun dili birdir, koşacağın koşu birdir, taktik birdir”

“ADANA DEMİRSPOR BU LİGİN…”

Adana Demirspor kontratak oynayan bir takım. Biz de deplasmanda çok zorluk çıkartan bir ekibiz. Ligin üst seviyesinde bir hücum hattına sahibiz. En kötü 1 puanla ayrılmayı düşünüyoruz. Galip gelirsek de bizim için çok iyi olur. Deplasmanlarda alınacak galibiyetler bizim için önemli. Adana Demirspor bu ligin önemli takımlarından. Puan ya da puanlarla dönmek istiyoruz”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir