İnşaattan gelen şampiyon

23 Mart 2017 Perşembe, 10:52

MANİSA’da geçimini sağlamak için çocuk yaşta inşaatlarda çalışan, ustasının etkisiyle spora yönelen 36 yaşındaki Enis Kuruş, muay thai ve boksta birçok kez bölge ve Türkiye şampiyonluğu kazandı.

Manisa’da yaşayan Enis Kuruş, ilkokulu bitirdikten sonra ailesinin maddi imkansızlığı sebebiyle 14 yaşında inşaatlarda çalışmaya başladı. Ustası boksör Nimet Çınar’ın yönlendirmesiyle spora başlayan Kuruş, boş zamanlarında gönül verdiği sporu yaptı. 22 yıldır aktif olarak muay thai ve boks dalında şampiyonluklara imza atan Enis Kuruş, şimdilerde sporu sadece sağlığını korumak için yapıyor.
“SPORUN YAŞI YOK”
Herkese spor yapmaları tavsiyesinde bulunan Enis Kuruş, “İlkokulu bidirdikten sonra maddi imkansızlıklar sebebiyle öğrenimimi sürdüremedim. 14 yaşında inşaatlarda çalışmaya başladım. İnşaat ustam Nimet Çınar’ın boks yaptığını öğrendim. Beni bu spora yönlendirdi. Ben de inşaatta çalıştıktan sonra boş vakitlerimde spora başladım. 22 yıldır aktif olarak boks ve mhuy thai sporu yapıyorum. Kopamadım bu spordan, kopmakta istemiyorum. Buradaki amaç dövüşmek değil, kendini savunabilme ve sağlık. Şuan ben sadece sağlık amaçlı yapıyorum. Herkese bu sporu tavsiye ediyorum. Sporun yaşı yok. Ben de seve seve sürdürmeye devam edeceğim” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir