Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

HIZLI: 2017’DE AKHİSAR’DA OYNAYACAĞIZ

28 Ekim 2016 Cuma, 18:59

İhalesi Akhisar Belediyesi tarafından iptal olan, yüzde 56’sı tamamlanan Akhisar Arena için düğmeye basıldı.

Manisa’nın Akhisar ilçesinde 6 Mart 2014 tarihinde yapımına başlanan ve yüklenici firmanın sözleşmesinin feshedilmesi nedeniyle inşaatı duran 12 bin kişi kapasiteli Akhisar Arena Stadyum inşaatının yakın zamanda yapılacak incelemelerin ardından Gençlik ve Spor Bakanlığına devredileceği öğrenildi. Süper Lig’de 5 sezondur mücadele eden Akhisar Belediyespor yönetimi, Ankara’da AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir’i makamında ziyaret etti. KİT Komisyon Başkanlığı görevine yeni seçilen AK Parti Manisa Milletvekili Aydemir’i ziyaret eden ve stat konusunu masaya yatıran Akhisar Belediyespor Kulüp Başkanı Hüseyin Eryüksel, yönetim kurulu üyeleri Süleyman İşçi, Harun Eryüksel ve İbrahim Evren Acar, yeşil-siyahlı kulübün 2017 yılında stadına kavuşacağını müjdeledi.
Ziyarette Akhisar Belediyespor’un maçlarını yapacağı yeni stadyum hakkında da görüş alışverişlerinde bulunulurken, Spor Bakanlığı yetkililerinin yakın zamanda stadyumda inceleme yaparak devir işlemlerini başlatacağı bildirildi. Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı Latif Çakmak, yüzde 56’sı biten Akhisar Arena’nın bakanlığa devredildikten sonra yeniden ihaleye çıkacağını söyledi, tesisin 6 ay içinde biteceğini söyledi

2017’DE AKHİSAR’DA OYNAYACAĞIZ

Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Süper Lig’de 5 sezondur maçlarını Manisa 19 Mayıs Stadı’nda oynayan Akhisar Belediyespor’un 2017’de stadına kavuşacağını müjdeledi. Hızlı, “Manisa’da oynanan her karşılaşma öncesi oraya gelen taraftarların evlerine sağ salim dönmeleri için dua ediyorum. Taraftarların kendi statlarında maç izlemesi kadar doğal bir şey olamaz. Bizim de en büyük arzumuz Akhisar’da oynamaktır” dedi.

BELEDİYE İHALEYİ FESHETMİŞTİ

Akhisar’da mevcut stat yetersiz olduğu için Spor Toto Süper Lig’de maçlarını 5 sezondur Manisa 19 Mayıs Stadı’nda oynayan Akhisar Belediyespor için belediye tarafından inşaa edilen yeni stadın 29 Mayıs 2013’te yapılan ilk ihalesini kazanan Caser İnşaat, gerekli şartları yerine getirmedi.
İhale, 29 milyon 980 bin lira teklif veren Hayranoğulları İnşaat’te kaldı. Temeli 6 Mart 2014’te atılan stadın bitiş tarihi önce 21 Ekim 2015, ardından Ocak 2016 olarak açıklandı. Firma, bu tarihe kadar stadı bitiremeyeceğini açıklayınca, Akhisar Belediyesi devreye girerek ihaleyi feshetti.

YENİ SEZONDA ARENA’DAYIZ

Akhisar Belediyespor Kulüp Başkanı Hüseyin Eryüksel, yüklenici firmadan alınan Akhisar Arena Stadı’nın projesinin Gençlik ve Spor bakanlığı’na devredildiğini, 2017-2018 sezonunda maçları bu tesiste oynayacaklarını söyledi. Eryüksel, “Kaba inşaat Ocak 2017’ye kadar biter. Daha sonra zeminin oturmasını bekleyeceğiz. Çimlerin yıpranmaması için bu sezon stadımıza girmeyeceğiz.
Ancak 2017-2018’de rakiplerimizi Akhisar Arena’da konuk edeceğiz. Yıllardır yaşadığımız tesis sorunu son bulacak. Taraftarlarımız merak etmesin” dedi.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir