“Hızını kesip gol atmaya çalışacağız”

14 Eylül 2016 Çarşamba, 01:07

Teknik direktör Tolunay Kafkas, Beşiktaş maçıyla ilgili açıklama yaptı.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Akhisar Belediyespor’un teknik direktörü Tolunay Kafkas, hafta sonunda karşılaşacakları Beşiktaş’ın hızlı oynayan, iyi bir ekip olduğunu söyledi.

Antrenman öncesinde gazetecilere açıklama yapan Tolunay Kafkas, Beşiktaş maçı hazırlıklarına başladıklarını söyledi.

Çaykur Rizespor maçının ardından Beşiktaş ile karşılaşacaklarını hatırlatan Kafkas, “Beşiktaş hızlı oynayan, geçen senenin şampiyonu, oldukça önemli bir takım. Hızını kesip gol atmaya çalışacağız. Belli bir taktik anlayışımız olacak. Tabi kolay değil, biz farklı bir oyun anlayışına geçmeye çalışıyoruz, kısa sürede takımı istenilen seviyeye getirip maçları da kazanmak istiyoruz.” diye konuştu.

Takımın oyuncu kalitesinin yüksek olduğunu vurgulayan Kafkas, şunları kaydetti:

“Siz de takdir edersiniz ki her teknik adamın bir oyun anlayışı ve bir felsefesi var. Biz biraz bunda sıkıntı çekeceğiz gibi görünüyor. Çünkü başka bir tür oynamak istiyoruz, futbolcularımızın biraz alışık olduklarının dışında. Bunun için de biraz süreç gerekiyor. Bu süreci de en kısa zamanda tamamlayacağız, öyle çok uzun haftalar değil. Rize maçında istediklerimizi yapmaya çalıştılar, fakat geçen yıllardan kalan bazı alışkanlıklar var. Bunları bertaraf edip, daha göze hoş gelen, kazanan, pres yapan bir takım oluşturmaya çalışacağız.”

Teknik ekibiyle bir takım tespitler yaptıklarını, bunun sonucunda uyum süresini kısa tutmaya çalışacaklarını anlatan Kafkas, “Bizim ülkemiz çok sabırlı bir ülke değil, ben bunun da bilincindeyim.” diye görüş belirtti.

– Beşiktaş maçı hazırlıkları

Akhisar Belediyespor, Beşiktaş maçı hazırlıklarına Yılmaz Atabarut Tesislerinde başladı.

Tesislerde, AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, CHP ve MHP ilçe başkan ve yöneticileri ile kulüp yöneticileri, teknik heyet ve futbolcular bayramlaştı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir