HERŞEY GÜZEL OLA…!

20 Eylül 2014 Cumartesi, 01:43

Köşe yazımın başlığından da anlaşılacak sanırım… Herşey güzel olacak mı? bende bilmiyorum. Bir tek bildiğim Manisaspor’un Kayserispor karşısında geriye düştü maçta skoru lehine çevirip çok önemli 3 puan alması. Bu takıma da bu lazımdı. Özgüvenini kaybetmiş acaba mı? dediğimiz Manisaspor bu galibiyetle morallendi, neşelendi, keyiflendi ve primlendi.
Alanya ve Bolu maçında ruh misali gezen Manisaspor, ligin en pahalı ekibi karşısında bu sefer koşuyor, mücadele ediyor ve rakibini ısırıyordu. En pahalısı çünkü Kayseri hocasının kadrosunda yok yok. 6 yabancısı ve kaliteli yerli isimleri saymakla bitmez. Kim formdaysa kadroya giriyor. Takımdaki lükse bak. Bu haliyle bile Süper Lig’de iş yapar. İşte böyle bir rakip karşısında kazanmak önemliydi…
Öte yandan Manisaspor’da kaptanın gemisine dönmesi ne kadar önemliymiş bu maçta gördük. Alabora olan gemiyi bir nebze olsun rahatlattı diyebiliriz. Defansın sigortasından öte takım arkadaşlarını yönlendirmesiyle dikkat çeken Mikic, iki haftalık kötü periyodun ardından Manisaspor’a hayat verenlerin başında geliyor. Dimitrov, Nenad, Hakan Barış, Bayram ve Gökhan Sazdağı da gecenin iyileri arasında yer aldı. Nenad’ı Dimitrov’un gelmesiyle anlayan çıktı çok şükür. Bir gol bir asist ile gecenin 10 numarasıydı Nenad.
Manisaspor, Kayserispor’u sadece yenmedi. Rakiplerine de gönderme yapmayı ihmal etmedi. Alanya ve Bolu maçında 7 gol yiyen Tarzanlar, kolay lokma olmadığını 1.Lig’de yer alan takımlara göstermiş oldu.
Ancak bu galibiyet bizleri yanıltmasın. Bunun üzerine basa basa söylüyorum. Manisaspor sadece bir maç kazandı. Bunun tadını hepimiz çıkaralım. Lakin bu böyle gitmez… Sezona başlarken Manisaspor’a sabır gösterilmesi gerektiğini söylemiştim. Kadrosunda o kadar eksik isim varken, bunlar yetmiyormuş gibi her hafta bu isimlere bir yenisi ekleniyor. Bolu’da Süleyman, Kayseri maçında Ümit Yasin kırmızı kartla oyundan atıldı. Zaten elindeki kadrosuyla onbiri zor çıkaran Tahir hocanın işi hesapta olmayan bu kartlarla daha da zorlaşıyor. Hala hazırda görünen ancak kadroda bir türlü yer almayan isimlerin olmayışı en büyük sıkıntı. Bu takıma daha Mustafa Sarp, Kenan, Barbaros, Tayfun, İsmail Köse gibi isimler girecek. Sakat ve hazır olmayan isimlere bakın bir onbirde ordan çıkar. Umarım kısa zamanda Manisaspor gerçek onbirini bulur. Yoksa bu ligde işi gerçekten zor. Dediğim gibi herşeyin güzel olmasını bizlerde gönülden çok istiyoruz, ancak bunun kolay olmadığını hepimiz biliyoruz. Tribünlere gelerek yaklaşık 300 civarı olan gerçek Manisasporlulara da bu galibiyet armağan olsun… Saygılar…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir