HAKKIMIZIN YENMEDİĞİ BİR MAÇ OLSUN!

20 Kasım 2014 Perşembe, 22:27

ÖZEL HABER: Coşkun KÖKÖZ

Manisaspor’un geçtiğimiz sezon Samsun deplasmanında 10 maç sonra kaybetmesinde verdiği kararlarla başrol oynayan Suat Arslanboğa’nın 11 ay sonra yine Ege ekibinin maçına atanmasıyla ilgili Kulüp Başkanı Abdullah Mergen, “Hakkımızın yenmediği bir maç olsun” diye konuştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, Manisaspor maçı için Merkez Hakem Kurulu’nun hakem Suat Arslanboğa’yı maça atamasıyla ilgili olarak Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen, açıklamalarda bulundu. Mergen, o dönem takımın başında başka bir yönetimin olduğunu hatırlatarak, “Kulüp başkanı olarak hakemlerle ilgili konuşmayı tercih etmiyorum. Bizim beklentimiz az hatalı maçı yönetmesi. Oda bir insan neticede. Geçen sene ki Samsun maçında kasıt varmıydı bilmiyorum. Haklı haksız noktasında tam hatırlamıyorum. Maçlarımızı izlerken hakemlerimizi de izliyoruz. Herhangi bir kasıt söz konusu olduğunda konuşmamız daha doğru olacaktır. Hakkımızın yenmediği bir maç olsun. Her iki kulüp içinde geçerli bu” dedi.

“Hakem kurbanı olmayalım yeter”

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ve Osmanlıspor maçlarından mutlak puan yada puanlar almak istediklerini söyleyen Mergen, “Milli arada hem fiziksel hemde psikolojik olarak hazırlandık. Manisaspor olarak üst üste kazandığımız bir seri başlatmak istiyoruz. Kupada Zonguldak Kömürspor ve ligde Orduspor maçlarında aldığımız sonuçlarla rahatladık. Denizlispor ile oynadığımız hazırlık maçında da olumlu sinyaller verdik. Moral olarak en üst seviyedeyiz. Az hata yaparak iyi yerlere geleceğiz. Çok çalışmamız lazım. Ptt 1.Lig’de fiziğe dayalı bir futbol oynanıyor. Hakem kurbanı olmayalım yeter. Camiayı aldığı haftalık skorlarla değerlendirmemek lazım. Bugün iyi gidip önümüzdeki günlerde düşüşe geçecek rakiplerimiz olacaktır. Biz kendi işimize bakıp artık hakettiğimiz yerlere yükselmek istiyoruz” diye konuştu.

“Takım kazansın biz gerekeni yaparız”

Üst üste deplasmanda oynayacakları Gaziantep Belediye ve Osmanlıspor maçlarına özel bir prim belirlemediklerini söyleyen Başkan Abdullah Mergen, “PTT 1.Ligi’nin en yüksek primini veren kulüplerden bir tanesiyiz. Ancak alınacak galibiyetlerin ardından kuralları bozup spontene gelişen yükseltmeler olabilir. Yeter ki takım kazansın biz gerekeni yaparız. Dışarıda ki galibiyetler için futbolculara 5+5 10 bin TL  prim yazıyoruz. Herşey para değil. Bu camiaya karşı sorumluluklarımız var. Baştan tükettiğimiz baya bir kredimiz var. Bunların telafisi de paradan daha önemli” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir