GİT GELLERLE DOLU BİR MAÇ!

05 Ekim 2014 Pazar, 18:10

Manisa’da tam bir gol yağmuru vardı. Evsahibi ekip maça golle başladı. Subasic 150 günlük hasretine nokta koyarken, Antalyaspor’un bu gole cevabı gecikmedi. Manisaspor defansının hatalarını iyi değerlendiren Antalyaspor üst üste goller bulup devreyi 3-1 önde kapattı. İkinci yarıda ise bu sefer goller açısından sahne alan takım Manisaspor idi. Önce Sırp yıldızı Milijas Nenad ile farkı bire indiren Tarzanlar, Dimitrov’un penaltı golüyle maça yeniden ortak oldu. Git gellerin yaşandığı bir doksan dakika izledik.
Manisaspor en büyük zaafı defansta yaşadı. Futbolda bazen ortaya koyduğunuz kötü oyun önemli değildir. İki takım goller bulmasına rağmen, rakibi karşısında ezici üstünlük kuramadı. Böyle olunca da orta sahayı rahat rahat geçen iki takım golleri atmakta zorlanmadı. Manisaspor’un hocası Tahir Karapınar, “Gol atmayı öğrendik şimdi gol yememeyi öğreneceğiz” demişti. Görüyoruz ki Manisa adına değişen birşey yok. Hem atıyor hem yiyor.
82.dakikada 10 kişi kalan Manisaspor’un 3-1’lik skoru 3-3’e getirmesi önemliydi. Bazen kazanamıyorsan kaybetmeyeceksin. Bu ligde aldığınız her puan değerlidir. O yüzden Antalyaspor 3 puanı kaybeden, Manisaspor ise 1 puanı kapan takım oldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir