GENÇLER ÖNCE DOSTLUK DEDİ

10 Aralık 2013 Salı, 13:38

45HABER

Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar arası Genç Erkekler Voleybol Şampiyonası’nda finalde Salihli Ticaret Meslek Lisesi’ni 3-2 mağlup eden Turgutlu Hasan Ferdi Endüstri Meslek Lisesi Takımı şampiyon oldu. Manisa Spor Lisesi ise şampiyonayı 3. olarak tamamlamayı başardı. 18 takımın katıldığı turnuvanın şampiyon takımına kupa ve madalyalarını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Özmekik verdi.

 Turgutlu geriden geldi

Turnuvanın final müsabakası büyük bir çekişmeye sahne oldu. İlk iki set sonucunda Salihli Ticaret Meslek Lisesi karşısında geriye düşen Turgutlu Hasan Ferdi Endüstri Meslek Lisesi takımı unutulmayacak bir geri dönüşe imza atmayı başardı. Skoru 2-2’ye taşıyarak maçı uzatmaya taşıyan Turgutlu temsilcisi son sette de rakibini mağlup etmeyi başararak maçı 3-2 kazanarak il şampiyonu oldu.

Dostluk kazandı

Maçın ardından Turgutlu temsilcisi galibiyeti kutlarken, Ticaret Meslek Lisesi takımı sporcuları rakiplerini centilmence tebrik etti. Maç sonunda dereceye giren takımların sporcuları hep birlikte fotoğraf çektirerek dostluk mesajı verdi. Takımları gösterdikleri performanslardan dolayı tebrik eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Özmekik, “Genç sporcularımız gösterdikleri performansla herkesin takdirini kazandı. Özellikle son maçta ortaya konulan performans alkışı hak etti. Maç sonunda yaşananlar ise gerçekten görülmeye değerdi. Mağlup olan takımın sporcuları Turgutlu temsilcisini tebrik ederek tüm sporseverlere bir mesaj verdi. Genç neslimiz sporda dostluğun ne kadar önemli olduğunun farkında” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.