Genci yaşlısı savunma sporu öğreniyor

23 Kasım 2016 Çarşamba, 10:11

MANİSALILAR, tarihi binlerce yıl öncesine dayanan savunma sanatı wushu öğreniyor. Genci yaşlısı wushu eğitimine katılanlar, Türkiye genelinde düzenlenecek yarışmalarda şampiyon olmayı hedefliyor.

Manisa İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün düzenlediği wushu eğitimlerine her yaş grubundan sporsever, çocuklarıyla katılıyor. Manisa 19 Mayıs Stadyumu altındaki salonda eğitimlerini aralıksız sürdüren vatandaşların tek hedefi alacakları eğitimin ardından, Türkiye genelinde düzenlenecek müsabakalara katılarak, derece elde etmek.

Manisa İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü wushu eğitmeni Yusuf Çetinkaya, çocuklarıyla birlikte gelen toplam 200 kişiyi eğittiklerini söyledi. Çetinkaya, “Wushu antrenmanlarımız verimli bir şekilde yoğun katılımla geçiyor. 3 yaşından 70 yaşına kadar öğrencilerimiz mevcut. Velilerimizin güzel ve güvenli bir ortamda çalışmaları yoğun katılım göstermesini ve spordaki sürekliliğini sağlıyor. Eğitimin ardından tüm sporcularımıza gerekli belgeleri verilecek. Şu an üç velimizin lisansı çıktı. Diğer velilerimizin de lisansları çıkacak ve bu velilerimiz Türkiye genelinde düzenlenecek olan müsabakalara katılacak” diye konuştu. Torunlarıyla birlikte wushu eğitimlerine katılan 69 yaşındaki Ayşe Işık, sporun hayatına olumlu etkilerinin olduğunu ve elinden geldiğince wushu sporuna devam edeceğini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir