Son Dakika
12 Aralık 2017 Salı

Genç Sporcu Bir Kez Daha Gururlandırdı

06 Kasım 2016 Pazar, 00:35

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, destekleriyle tekrar spora yönelmesine imkan sağladığı genç sporcu Hamit Deniz’i makamında ağırladı. Profesyonel Kicxbox Kıbrıs Rum Kesimi zaferiyle Türk Bayrağı’nı bir kez daha dalgalandırmanın mutluluğunu Başkan Şirin ile paylaşmak istediğini söyleyen Deniz, “Başkanımız geçen yıl beni ağırladığında ‘Başarıların daim olsun’ demişti. Manevi gücünden aldığım gururla yoluma devam ediyorum. Spora ve sporcuya bu denli destek veren bir Başkana sahip olduğumuz için şanslıyız. Desteklerinden dolayı şahsım, ailem ve spor camiası adına teşekkür ediyorum” dedi.

2011 yılında Muay Thai Ege Bölge Şampiyonu, 2012 yılında ise Kicx Box K1 Türkiye 3.’sü, 2012 yılında Antalya’da İran’da düzenlenen Orsport Kick Boks Şampiyonası’nda 63 kiloda Dünya Şampiyonu olmasına rağmen destek göremediği için sporu bırakmak zorunda kalan; ancak Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’in destekleriyle tekrar spor hayatına dönen Hamit Deniz, 30 Eylül tarihinde Güney Kıbrıs Rum Kesimi Prestige Fight Profesyonel Kicxbox karşılaşmasında bir ilke daha imza atarak Şanlı Türk Bayrağı’mızı göklere çıkarttı. Milli sporcu Başkan Şirin’i ziyaret ederek kazandığı şampiyonluk kupasının sevincini paylaştı. Başkan Şirin’in destekleriyle 2016 Eylül ayında Kıbrıs Rum Kesimi Prestige Fight Profesyonel Kicxbox Şampiyonu olduğunu belirten genç sporcu, “Destek göremediğim için 2012 ile 2014 yılları arasında sporu bırakmak zorunda kalmıştım. 2015 yılında da kendimi anlattım, Belediye Başkanımız Turgay Şirin’in duyarlılığı ile tekrar güç buldum. Bana olan inancıyla ve destekleriyle 2015 Ekim ayında Cumhuriyet Kupası Gala Maçı’nda Ege Bölge Şampiyonu oldum. Her zaman varlığını hissettiren değerli Başkanımızın sayesinde Kıbrıs Rum Kesimi’nden şampiyonlukla döndüm. Turgutlu Belediyesi’ne ve Başkanımıza sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

“Sporcularımızla Ne Kadar Gurur Duysak Az”

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin de genç sporcunun şampiyonluk kupasıyla yaptığı ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Bizler Turgutlu Belediyesi olarak her daim sporun ve sporcunun yanında olduk. Hamit de bizlerin bu desteğinden faydalanmış, alnının akıyla ilçemizin adını en iyi şekilde duyurmuş bir kardeşimizdir. Onun taleplerini karşılıksız bırakmadık. Bizleri de yanıltmadı. Nihayetinde 2015 yılında zorlu çalışmaları ve kendine olan güveniyle önemli başarılar elde etti. İnanıyorum ki bundan sonra da gayretiyle başarı halkalarına yenilerini ekleyecektir. Kıbrıs Rum Kesimi Profesyonel Kicxbox Şampiyonu olarak bizleri bir kez daha

gururlandırdığı için kendisine teşekkür ediyorum. Genç sporcularımızla ne kadar gururlansak az. Genç sporcumuz Hamit Deniz’e sağlık, huzur ve mutlulukla nice başarılar temenni ediyorum” diye konuştu.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir