GEKAS’IN ALTERNATİFİ VAR!

02 Ekim 2014 Perşembe, 09:27

Foto: Coşkun KÖKÖZ

Spor Toto Süper Lig lideri Akhisar Belediyespor’un teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, İstanbul Başakşehir maçına ilişkin, ”Disiplin ve sahadaki duruş açısından çok zor bir takımla maç oynayacağız” dedi.

Akhisar Belediyespor’da Fenerbahçe maçının ardından futbolculara verilen izin sona erdi. Tesislerde toplanan takım, hafta sonu deplasmanda oynayacağı İstanbul Başakşehir maçının hazırlıklarına başladı. Antrenman, teknik direktör Akçay yönetiminde, basına ve taraftarlara açık olarak Akhisar Belediyespor Stadı’nda yapıldı.

Antreman öncesinde gazetecilere açıklamada bulunan Akçay, 4 haftada alınan 10 puanın tamamen kulüp başkanı, yönetim ve belediye başkanının sağladığı ortam ve oyuncuların kalitesiyle alakalı oduğunu vurguladı.

Bu hafta oynayacakları İstanbul Başakşehir maçının zor olacağını açıklayan Akçay, şöyle konuştu:
”İstanbul Başakşehir üçüncü bölgede zengin ve yaratıcı oyuncuları olan ve 4 haftadır yenilmeyen bir takım. Zor gol yiyor ve zor gol atıyor. Saha disiplini olan bir takım. Ekibin hocasıyla uyumu çok iyi. Kenar yönetimiyle sahadaki oyuncular arasındaki  iletişim çok yüksek seviyede. Disiplin ve sahadaki duruş açısından çok zor bir takımla oynayacağız. Bunun bilincindeyiz, elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Maçı kazanmak istiyoruz. Bunun önemini oyuncularımız da biliyor. Başarmaya çalışacağız ama dediğim gibi futbolda üç sonuç da var.”

“Gekas’ın alternatifi var”
Takımda oyun sisteminin Gekas’ın üzerine kurulu olduğunu belirten gazetecilerin, Yunan oyuncunun alternatifi olup olmağı şeklindeki sorusuna karşılık Akçay, ”Gekas’ın sakatlığı durumunda bizim için iki alternatif var. Birincisi Mehmet Akyüz diğeri ise Bruno” yanıtını verdi.

“Şayet bir çözüm üretemezsek bu sefer çift santrfor oynama konusunda da çalışıyoruz” diyen Akçay, “O da bizim bir avantajımız. Kaldı ki sahte santrfor ile oynayabiliriz. Arkadaki oyuncunun modelini, şeklini ya da yapısını da değiştirip gole gitme konusunda, tepedeki Gekas’ın alternatifi olan başka bir oyuncuyu farklı bir yerden çıkarabiliriz. Bu, orta saha oyuncularından biri de olabilir, buna da çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

“4 haftada 10 puan beklemiyorduk”
İlk yarı için 20-25 puan arasında hedefleri olduğuna dikkati çeken Akçay, “4 haftada 10 puan almayı beklemiyorduk. Bir şeyler bekliyorduk ama 10 puan değil” dedi.

Ziraat Türkiye Kupası 
Türkiye Kupası’na ilişkin soru üzerine Akçay, bu konuda yönetim ile stratejik görüşme yapacağını belirterek şunları söyledi:
”Kupada ve ligde aynı anda kadroyu çok verimli kullanmak gerekiyor. Sakatlıklar, cezalar ve diğer faktörleri göz önünde bulundurduğunuzda, kadrodaki derinlik belli bir seviyede. İki kulvarda gidebilecek stratejiler var mıdır? Vardır. Bunu oyuncularla da başarabilirsiniz. Bazı yöntemler var, bunları kullanıp kullanmayacağımızı yönetim ile konuşacağız. İki kulvarda da gerekiyorsa yarışacağız.”

Takımda, Fenerbahçe maçında sakatlanan Kenan Özer dışında eksik oyuncu bulunmuyor. Akhisar Belediyespor, İstanbul Başakşehir maçının hazırlıklarını yarın da sürdürecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir