ERYÜKSEL: ONLARDAN EKSİĞİMİZ YOK!

06 Mayıs 2014 Salı, 14:26

Süper Lig ekiplerinden Akhisar Belediyespor’un Başkanı Hüseyin Eryüksel, şampiyon Fenerbahçe’yi maç öncesi alkışlamaları hakkında açıklamada bulundu.

Akhisar Başkanı Eryüksel, şampiyon Fenerbahçe’yi maç öncesi alkışlamalarını yorumladı. Bunun bir başlangıç olmasını umduğunu söyledi. 3 büyüklerin de birbirini alkışlaması halinde Türkiye’de tribün terörü ve şiddetin biteceğini belirtti. Süper Lig’de haftaya, şampiyonluğunu önceden ilan eden Fenerbahçe’nin Akhisar Belediyesporlu futbolcular tarafından alkışlanması damga vurmuştu. Ege ekibinin başkanı Hüseyin Eryüksel büyük takdir gören bu davranışlarını yorumladı. Eryüksel, “1 haftadır yönetici arkadaşlarımızla konuşuyorduk. Futbolcularla da paylaştık. Onlar da memnuniyetle kabul etti. İyi de oldu. Bunu herkes yapıyor. İngilizler, İspanyollar… Onlardan eksiğimiz yok” dedi.

“İnşallah bu bir teamül haline gelir ve devam eder” diyen Eryüksel, “Bizim yaptığımızı 3 büyükler de yapsa Türk futbolunda birçok şey yoluna girer. Tribün terörü, şiddet hepsi biter. Süper Lig’de bir ilk. Türkiye’de önemli olan 3 büyükler’in arasındaki uyum. Bunu sağlarsak eğer, bütün Türk futbolu kazanır. Biz şampiyon takımı alkışlamak için bu eylemi yaptık. Belki bu, bir başlangıç olur” şeklinde konuştu.

Eryüksel teknik direktörleri Hamza Hamzaoğlu’nun sezon sonunda görevini bırakıp Milli Takım’da devam etme kararıyla ilgili de “Hamza hoca gibi çıtayı yüksek tutacak bir hoca bulacağız inşallah. Acelemiz yok” yorumunda bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.