ERGÜN: SPORA DESTEĞİMİZ ARTACAK

05 Mart 2014 Çarşamba, 15:03

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü’nün amatör spor kulüp temsilcileriyle düzenlediği toplantıya katıldı. Manisa’da 5 yıldır özellikle amatör kulüplere çok büyük destekler verdiklerini, tesisleşme noktasında kente önemli kazanımlar sağladıklarını belirten Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Spora verdiğimiz destekler, büyükşehirde fazlasıyla devam edecektir” dedi.

Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü, Manisa’da faaliyet gösteren amatör spor kulüpleri temsilcileri ile Malta Parkı’nda bir araya geldi. Toplantıya Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü, Manisaspor Kulüp Başkanı Emre Hasgör, ASKF Başkanı İsmail Aydın, Manisa Belediyespor Kulüp Başkanı Cenk Ergün, TÜFAD Başkanı Tekin Tatlıcıoğlu, amatör spor kulüp yöneticileri ve teknik adamları ile Şehzadeler Belediye Meclis Üyesi adayları katıldı. Toplantıda ilk olarak söz alan Manisa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı İsmail Aydın, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün kulüplere önemli destekler verdiğini, bu desteklerin devam etmesini istedi.

Ergün ve Çöllü Manisa sporu için bir şans

Aydın’ın ardından Manisaspor Kulüp Başkanı Emre Hasgör söz aldı. Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü ile Manisaspor’a önemli katkılar sağladıklarını ifade eden Hasgör, “Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ve Şehzadeler Belediye Başkan Adayımız Cem Çöllü, Manisa sporu için bir şanstır. Kendilerine seçimler sürecinde başarılar diliyorum” dedi. Daha sonra Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü söz aldı. Manisa’da amatör spora katkı sağlayacak projelerini anlatan Çöllü, özellikle Buz Pisti projeleriyle Manisa’da yeni bir spor dalını hayata geçirerek, ülkeye önemli sporcular kazandırma hedefinde olduklarını ifade etti.

İki yeni spor tesisinde geri sayım

Son olarak Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün söz aldı. Sporun içinden gelen biri olarak, kulüplerin hangi sıkıntıları olduğunu bildiğini belirten Başkan Ergün, “Manisa’da sporun ilerleyebilmesi açısından, öncelikle tesisleşme noktasında ivedi bazı işlerin yapılması gerekiyordu. Fikri Bayrıl, Mümin Özkasap gibi tesisleri kazandırdık. Hem Kenan Evren Sanayi Sitesi, hem Spor Lisesi yanında yeni yapılan iki sahanın da yapımı devam ediyor. İnşallah 15-20 güne kadar bunları bitirip, amatör spor kulüplerimizin hizmetine sunmuş olacağız. Tabi Ertuğrul Dilek Tesisleri’ne yaptığımız katkıyı unutmamak lazım. Yıllardan beri gerekli desteği görmemiş bütün kulüplerimize verdiğimiz desteği 5 senedir görüyorsunuz. Artık büyükşehir olmamız nedeniyle bu yatırımların çok daha fazlasıyla yapılacağı ve gençlerimizi kahve ortamlarından kurtaracak hizmetlerin verileceğini belirtmek istiyorum” dedi.

Manisa Belediyespor’u şampiyon yapmak istiyoruz

Manisa Belediyespor’un bünyesinde bin 250-bin 300’lere ulaşan yaz okulu eğitimi ve kışın devam eden faaliyetleriyle önemli hizmetlere imza attığını da sözlerine ekleyen Ergün, “Yaklaşık 6 haftalık kalan dilimde de Manisa Belediyespor futbol kulübünü şampiyon yaparak, profesyonel takımlarımıza bir tanesini daha kazandırmak istiyoruz. Geçtiğimiz sene Manisaspor’u gönül isterdi ki, Süper Lig’e taşısaydık. İnşallah bu sene play-offtan Süper Lig’e çıkarız. Sonuçta 2 senedir verilen özverili çalışmaları nedeniyle yöneticilere teşekkür ediyorum. Biz her zaman onların yanındayız” dedi.

Çok daha büyük tesisleri ilimize kazandıracağız

Belediyespor bünyesinde yüzme branşını devreye soktuklarını, bunu geliştirme düşüncesinde olduklarını ifade eden Başkan Ergün, “Judoda da Manisa Belediyespor’un çok önemli hizmetleri ve başarıları var. Bu başarılar Manisa sporunun tanınması açısından önemli. Büyükşehir çok daha büyük bir bütçeyi getiriyor. Bu bütçenin ilçelere adaletli dağıtımını getiriyor. Biz 5 senelik süre içerisinde yer bulma konusunda sıkıntılar yaşadık. Bulduğumuz yerlere 3-4 tane tesisi kazandırdık. Hamzabeyli, Çobanisa gibi mahallelerimizde çok daha büyük tesisleri kazandıracağız. Verdiğimiz destekler fazlasıyla devam edecektir. Biz sporun içerisinden geldik, hala da içerisindeyiz. İnşallah daha güzel günlerde, daha büyük başarılarda, 3. Lig’de Belediyespor’uyla, Süper Lig’de Manisaspor’uyla bir arada oluruz” diye konuştu.

Ergün ve Çöllü’ye Manisaspor forması

Konuşmaların ardından Manisaspor Kulüp Başkanı Emre Hasgör, Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü ve Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e üzerlerinde isimlerinin yer aldığı Manisaspor formalarından hediye etti. Ardından Ergün ve Çöllü, Manisa 1. Amatör Küme A Grubu’nu namağlup şampiyon olarak tamamlayan Murat Germen Spor Kulübü yönetici ve antrenörlerine çiçek takdim ederek, tebrik etti. Toplantı sonrasında Ergün ve Çöllü, konuklarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.