EGE KUPASI MAÇLARI CANLI YAYINLAYACAK

09 Ocak 2015 Cuma, 17:33

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Kurul Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Arif Koşar, TFF’nin Manisa’da pilot olarak uyguladığı ‘Kulüp-Okul-Futbol’ projesi kapsamında mezun olduğu Ali Rıza Çevik İlkokulu’nu ziyaret etti. Çocuklara karşılıksız spor sevgisini aşılamak istediklerini ifade eden Koşar, mezunu olduğu okulda eski anılarını yaşadı. İlk okulda eğitim gördüğü sınıfı da ziyaret eden Koşar, burada öğrencilerle sohbet etti.

KOŞAR’A MEZUNİYET DİPLOMASI

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Manisa Şube Başkanı İsmail Aydın, Okul Müdürü Mehmet Ödemiş, Ali Rıza Çevik Okul Spor Kulübü Antrenörü Aydın Sertyürek ve okul idarecilerinin hazır bulunduğu ziyarette yöneticiler önce okulda kahvaltı yaptı. Kahvaltı öncesinde Okul Müdürü Mehmet Ödemiş, Koşar’a bir sürpriz gerçekleştirdi. Ödemiş, arşivden Arif Koşar’ın Ali Rıza Çevik İlkokulu’nda bulunan mezuniyet diplomasını kendisine hediye etti.

MİLLİ OYUNCULAR OKULLARI ZİYARET EDECEK

TFF Profesyonel Kurul Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Arif Koşar, Ali Rıza Çevik İlkokulu’nda spora önem veren bir spor kulübüne sahip olduğunu ve bunun büyük önem arz ettiğini vurguladı. Mercedes Benz Ege Kupası kapsamında U16 Milli Takım oyuncularının futbol altyapısı olan okulları ziyaret edeceğini ifade eden Koşar, “Ege Kupası 6 yıldır Manisa’da yapılıyordu. Bu yıl 7.’sini gerçekleştireceğiz. Manisa için önemli bir organizasyon. Her yıl da ilgi artıyor. Ancak bu sene bir yenilik daha yapacağız. Milli takımımızın maçı olmadığı bir gün Milli oyuncularımızla futbol alt yapısı olan okulları ziyaret edeceğiz. Bu okullardan biri de Ali Rıza Çevik olacak. Öğrencilerimizin bu heyecanı yaşamasını istiyoruz.” dedi.

EGE KUPASI MAÇLARI CANLI YAYINLAYACAK

Manisa’nın Mercedes Benz Ege Kupası’na en iyi şekilde ev sahipliği yapması gerektiğini vurgulayan Koşar, maçların ATV, A Haber ve A Spor’da canlı olarak yayınlayacağını ifade etti. Bunun organizasyonda bir ilk olduğunu belirten Koşar, “Ziraat Türkiye Kupası yayıncı kuruluşu olan ATV, A Haber ve A Spor, özellikle milli takımımızın maçlarını canlı olarak yayınlayacak. Bu da Ege Kupası adında bir ilk. Her yıl bu kupayı daha da ilerletmek istiyoruz. İnşallah gelecek yıllarda daha çok ülkenin de katılımıyla büyük bir organizasyona dönüşür. Bu da Manisa için önemli bir organizasyon haline gelir.” ifadelerini kullandı.

HEDEF ÇOCUKLARI ZARARLI ALIŞKANLIKLARDAN KORUMAK

Proje kapsamında TFF sponsoru Ülker’in hediyelerini de okul öğrencilerine dağıtarak onlara ‘karşılıksız sevgiyi’ aşılamak istediklerini kaydeden Arif Koşar, “Karşılıksız spor sevgisi için öğrencilerimize geldik. Onlara verdiğimiz hediyelerle onlara ‘Bu adamlar sizden sadece ailenizi, öğretmenlerinizi ve sporu sevmenizi istiyor’ düşüncesini empoze etmeye geldik. Yeni nesillere spor tutkusunu aşılayıp, kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlayacağız.” diye konuştu.

DSC_3313 DSC_3342 DSC_3380 DSC_3387

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir