EGE DERBİSİ ÖNCESİ DOSTLUK RÜZGARLARI

11 Aralık 2013 Çarşamba, 10:52

45HABER

Manisaspor ile Balıkesirspor arasında cumartesi günü saat 14.00’te Manisa 19 Mayıs Stadı’nda oynanacak kritik maç öncesinde dostluk rüzgarları esiyor. Balıkesirliler Derneği Başkanı İsa Özdemir ile yönetim kurulu üyeleri, yeni dernek binası açılan 1965 Manisaspor Taraftarlar Derneği’ni ziyaret etti. Manisaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Altan Çakıcı ve yönetim kurulu üyelerine çiçek takdim ederek bu hafta oynanacak önemli maçın dostluk havasında geçmesini temenni eden Balıkesirliler Derneği Başkanı İsa Özdemir, iki şehrin de kardeş şehirler olduğunu ifade ederek, “İki ili ayrı düşünmüyoruz. İnşallah bir olay çıkmadan güzel bir maç olur. Balıkesir’deki derneğimizle görüştük. Bu işe çok sevindiler. Temennimiz güzel bir şekilde maçın geçmesidir. Balıkesirliyiz ama Manisa’da yaşıyoruz. Ve Manisaspor’u tutuyoruz” dedi.

Geçmişte bazı olayların yaşandığını, bu olayları unuttuklarını söyleyen 1965 Manisaspor Taraftarlar Derneği Altan Çakıcı ise, “Bizde maçın dostça geçmesini istiyoruz. Balıkesir 800 bilet talebinde bulunmuş. Biz 10. dakikada Balıkesir diye bağıralım, Balıkesirliler 45 dakikada Manisa diye bağırsın. Biz buralarda kimleri alkışlamadık ki. İlk başlarda 750 kişiydik. 250 kişiyi bu kötü alışkanlardan dolayı gönderdik. Maçın dostluk havasında geçmesi için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Bizim tek düşmanımız Karşıyaka. Gerisi bizim dostumuzdur. Karşıyaka bizi 3-2 sahamızda yendi. Sahaya bir koltuk atılmadı. 2-3 yıl öncesini düşünmüyorum. O zaman böyle bir şey olsaydı sahada koltuk kalmazdı. Balıkesirspor bizim kardeşimiz. Elimizden geldikçe en iyi şekilde ağırlayacağız” dedi.

Manisaspor’dan duyuru!

Manisaspor Kulübü hafta sonu sahalarında oynayacakları Balıkesirspor maçıyla ilgili açıklamada bulundu. İşte o açıklama, “Yönetim Kurulumuzun göreve geldiği ilk günde almış olduğu “PTT 1. Lig’de, gelecekte de süper ligde oynayacağımız maçlar dahil olmak üzere, misafir takım seyircileri için 19 Mayıs Stadyumu’nun % 5’lik kontenjanının üstüne çıkılmayacaktır” kararı doğrultusunda, dostane ilişkiler içinde olduğumuz Balıkesirspor ile PTT 1. Lig’in 17. haftasında oynayacağımız karşılaşmada da bu uygulama devam edecektir.” denildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir