DEMİRÖREN AİLESİNDEN SOMA’YA OKUL DESTEĞİ

03 Eylül 2014 Çarşamba, 17:44

Soma’nın Cenkyeri Mahallesine Milangaz LPG Dağıtım Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi tarafından yaptırılacak 12 derslikli ilkokul ve 3 derslikli anaokulu yapım protokolü imzalandı.

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş okul protokol imza töreninde Manisalı hayırseverleri okul yaptırmaya davet etti. Valilik Brifing Salonunda düzenlenen protokol imza törenine Vali Erdoğan Bektaş, Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı, Manisa Milli Eğitim Müdür Vekili Fevzi Yüksel, Milangaz LPG Dağıtım Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören’i temsilen gazeteci Hamdi Türkmen katıldı.

Yapılacak ilkokula “Erdoğan Demirören Maden Şehitleri İlkokulu”, hayırseverin eşi adına yapılacak anaokuluna da “Tülin Demirören Maden Şehitleri Anaokulu” adı verilecek. Okulların 2014-2015 eğitim-öğretim yılı 2. Döneminde eğitime başlayacağı bildirildi.

Törende konuşan Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı, “Cenkyeri Mahallemizde, hem ilkokul hem de ortaokul olarak kullandığımız bir okulumuz var. Burada toplam 450 öğrencimiz eğitim görmekte. Burada bir ek binaya ihtiyacımız var. Buraya bu sözleşme ile bir ilkokul bir de anaokulu yapılacak” dedi.

Hayırsever İşadamı adına protokole törenine katılan gazeteci Hamdi Türkmen konuşmasında, “Sayın Erdoğan Demirören maden faciasından sonra buradaki yaraların sarılmasında, yapılan kampanyanın dışında kendisi de buraya bir okul yaptırmak istedi. Erdoğan beyin bu konuda çocuklarla ilgili çok büyük hassasiyeti var. Türkiye’de ülkenin çeşitli yerlerinde 30’dan fazla anaokulu inşa ettik. Burada da bir okul inşa etmek için gerekli girişimlerde bulunduk. Sayın valimiz ve kaymakamımız çok yardımcı oldular. 12 derslikli bir ilkokul ile aynı kampüs içerisinde yer alan 3 derslikli bir anaokulu kompleksi inşa edilecek. Ayrıca eğer uygun görülürse bir okul yapma daha sözü var. O da açık bir taahhüt olarak durmakta. Sayın Valimiz arzu ederlerse yer gösterilirse bir anaokulu daha yapılacak” şeklinde konuştu.

Vali Bektaş da konuşmasında, “Sayın Erdoğan Demirören beyefendinin ekibi burada, kaymakamımız burada, milli eğitim müdürlerimiz burada, bir hayır işi için toplandık. Erdoğan Demirören’in Soma’ya 3 okul yaptırma sözü vardı, bunun ikisinin imzasını atacağız. İş bu aşamaya gelinceye kadar arkadaşlarımızın ciddi katkısı oldu. Arsa sorunumuz yok, proje sorunumuz yok, iş hemen başlayacak. Gerçekten hayırlı bir iş. Öncelikle Erdoğan Demirören’e teşekkür ediyoruz, arkadaşlarıma katkıları için teşekkür ediyoruz, darısı Manisalı hayırseverlerimizin başına diyoruz” diye konuştu.

Milangaz LPG Dağıtım Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören’in önceden imzaladığı okul protokolü Vali Erdoğan Bektaş, Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı, Manisa Milli Eğitim Müdür Vekili Fevzi Yüksel tarafından imzalandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir