Coşkun Kököz Yazdı: Paran olmayabilir ama..!

09 Ocak 2017 Pazartesi, 16:00

Manisaspor’da problemler devam ederken, yönetimin yasağı kaldırma ihtimalinin çok düşük olduğunu sizlere daha öncede yazılarımda belirtmiştim. Mesele yasağı illa kaldırmak değil, mesele yasağı yerinde ve zamanında kaldırıp nokta transfer yapabilmektir. Rakipler tozu dumanı attırıyor. Onların Bakanları, Başkanları, Milletvekilleri ve abileri var. Manisaspor senin neyin var? Adama sorarlar, paran olmayabilir ama itibarında mı yok arkadaş? Manisaspor’un ne parası kaldı ne de itibarı. Bu ayın sonunda sona erecek transfer döneminin son saniyelerinde yasağı kaldırsanız ne olacak? Hani geçen yaptığınız gibi yasak kalktı, ‘Manisaspor’dan imza şov’ deyip taraftarların ağzına bir parmak bal mı çalacaksınız? Bu ne sizi kurtarır, ne de Manisaspor’u.. Elde kalmış isimleri, yaşı geçenleri toplamayın sonra..

Size yolu gösteriyorum, eldeki oyuncuların, teknik heyetin, altyapı çalışanlarının ve personelinizin ödemelerini düzenli yapın, imza attıracağınız transferlerden daha önemli bir hamle yapmış olacaksınız. Hayır duası ile bakarsınız Manisaspor’u ligde tutarsınız. Ben bu teknik heyete ve futbolculara güveniyorum.. Yeter ki mutlu olsunlar.. Personel işine sabah mutlu gelecek, herkes hedefe inanacak. Benim tuzum kuru deyip, maaş yok, prim yok derseniz kaybedersiniz.

Ligin ikinci yarısında Manisaspor’un mevcut kadrosunda karakterliler sahne alacaktır. Bu takıma transfer elbette ki şart, ama olmayınca eldekilerle bir şekilde yol alınacak. Prensipte anlaşılan isimler daha ne kadar bekleyebilir. Onlarda yol haritalarını çizmek için kendilerine gelen teklifleri değerlendirecekdir. Hep diyorum ya şekiller Paris.. Gerçekler ise…!!! Ben artık bir şey yazmak istemiyorum.

Birde değinmek istediğim bir konu var ki bir Manisalı olarak içime oturan stat meselesi. Türkiye’ye yatırım yapanların neden Manisa’yı es geçtiğini anlamış değilim. Tamam eyvallah her yere stat yaptınız çok güzel. Bari Manisa 19 Mayıs Stadı’nın üzerini kapatın, köşelerini çıkın.. Tam bir stat havası alsın 19 Mayıs Stadyumu.. Zamanında 4 takıma ev sahipliği yapan 19 Mayıs Stadı’na büyük maçlarda ulusal medyada sallanması ne kadar çok gündeme geliyorsa, buranın kısa sürede şık bir görüntüye sahip olması da Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ivedi gündeminde olmalı. Ancak duyuyoruz ki kimse böyle bir şey düşünmüyormuş. Eeeee bizim oylarla mecliste her şeye ahkam kesenler, bu konuda sizinde mi gücünüz yok? Allah aşkına birinizde çıkın deyin, ‘Manisa 19 Mayıs Stadı’na ne yapacaksınız?’ Manisa’da Süper Lig, TFF 1.Lig, 3.Lig takımları varken, sadece Spor Toto 3.Lig takımı olan Orduspor’a 20.000 kişilik stadyum yapılmasını aklım almıyor. Manisa’da daha düne kadar Akhisarspor, Manisaspor dışında Göztepe ve Altınordu takımları da maçlarını yapıyordu. Bu işte bir terslik var. Biri bana mantıklı bir açıklama yapsın vallahi susacağım.. Saygılar..

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir