COŞKUN KÖKÖZ YAZDI: İSTİFA EDİN! MANİSA OH ÇEKSİN!

01 Ekim 2017 Pazar, 02:03

TFF 1.Lig’de problemlerin takımı Manisaspor, Eskişehirspor deplasmanında yine kaybetti. Maçı izlerken Perovic’in golüyle bir nevi umutlandık, ancak sonrasında üst üste yapılan hatalar, sonucu belirledi. Haftalardır bu takımın defansı ‘SOS veriyor’ diye bağırıyoruz. Maçtan önce Dimov ve Axel Meye kadro dışı bırakılıyor. Bu ayrı bir skandal. Gerçi Dimov istese de oynayamayacaktı, çünkü cezalıydı. Axel Meye, sen kimsin ki bahaneler üretip, Eskişehir maçında oynamak istemeyip çeşitli bahaneler türetiyorsun. 1 haftaya kalmaz, bu iki isme af çıkar. Kenara not edin.

Sait hoca ısrarla Dimov, Mehmet Enes ve Hikmet Balioğlu diyor. Mehmet Enes hata yapıyor, Ümit Yasin giriyor. İsimler değişiyor, hatalar ve kalede görülen goller değişmiyor. Maça hızlı başlayan ve üst üste iki net pozisyon yakalayan Eskişehirspor’da Ofeodu, Manisaspor defansını ipe diziyor. Neyse ki şansımız bu pozisyonlarda yanımızdaydı. İki şuursuz oynayan takımın mücadelesi beklendiği gibi gollü geçiyor. Atılan gollerin hakkını yemeyelim. Birbirinden şık goller izledik. Şunu da ‘ES’ geçmeyeyim, Manisaspor’un ofsayt gerekçesiyle sayılmayan üçüncü golü tartışmaya açık. Yan hakemin hatası belki de 1 puanın uçup gitmesine neden oldu.

Manisaspor 3 haftada sıfır çekti, üstüne birde 3 puanı silindi. Sizce suçlu kim? Yönetim, teknik heyet, futbolcular.. Ben söyleyim; ilk suçlu yönetim, sonra teknik heyet, sonra futbolcular. Moral ve motivasyonla birlikte puan anlamında dibe doğru ilerleyen Manisaspor’da yönetime artık tüm şehrin ‘dur’ demesi gerekiyor. Siyasetçisi, kurumu, kuruluşu, basını ve taraftarı bu işin üzerine gitmeli. Bu yönetimle olmayacağını herkes biliyor. Konuşmaya gelirken, herkes aslan kesiliyor. Herkes taşın altına elini koysun. Manisaspor biran önce olağanüstü kongre kararı alsın. İşler daha fazla karışmadan bu camia artık herkesin etrafında kenetlendiği bir takım olmalı. Manisaspor’u kim düzlüğe çıkaracağına inanıyorsa, aday olsun. Bu şehir kime inanırsa onun arkasında duracaktır. Kimse buraya şekil yapmaya gelmesin. Manisaspor taraftarının artık başka takımlara iç çekerek bakmasına izin vermeyin.

Bu aralar iç sesler, dış ses olarak yükselmeye başladı. Düğmeye basıldı, benden söylemesi. Bu sefer saman alevi gibi olmasın yeter. Ortada bir yangın olacaksa, ilk kurtarılacak Manisaspor’dur unutmayın. Manisaspor şuan sağlık ve isim sponsoru olan özel hastanenin yoğun bakımında. Hayat belirtilerini her geçen gün kaybediyor. Gelin bu takımı hayata döndürün. Bu yönetimle olmadı, olmayacak. Neyin ısrarı bu anlamış değilim. Bırakın gidin, istifa edin.. Manisa derin bir oh çeksin..Kombinesi, forması çatır çatır satan, Türkiye’nin geçmişte parmakla gösterdiği o Manisaspor’u çünkü çok özledik..

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir