BU KONUYU CİDDİYE ALIYORUZ

08 Eylül 2014 Pazartesi, 19:01

TVF 2. Lig ekiplerinden Seramiksan Spor, sezon öncesinde hazırlıklarını Turgutlu’da yaptığı çalışmalar ile sürdürüyor. Önümüzdeki günlerde Rota Koleji tarafından düzenlenecek olan turnuvaya katılacak olan Seramiksan Spor yabancı oyuncusunu bu turnuva sonrasında transfer edecek. Takım çalışmaları hakkında bilgi veren Seramiksan Spor antrenörü İsmail Yengil, hedefleri doğrultusunda bir yabancı oyuncu transferi yapmak istediklerini belirterek, Rota Koleji turnuvasında bu oyuncuyu deneyeceklerini ve buradaki durumuna göre de transfer çalışmalarının yapılacağını açıkladı.

SALON ÇALIŞMALARINA AĞIRLIK VERECEĞİZ

Geçtiğimiz hafta itibari ile açık havada yaptıkları çalışmaları bitirdiklerini ve salon çalışmalarına ağırlık verdiklerini dile getiren antrenör İsmail Yengil “Biz sezonu açalı 4 hafta oldu ama 4 hafta boyunca sadece atletizm idmanları yapmadık. Hazırlık dönemimizde atletizmin yanı sıra halter adaptasyon dönemi ve salon çalışmalarına başlamıştık. Salonda yaptığımız çalışmalar temel çalışmalar üzerineydi. Açık hava antrenmanlarımızı tamamen bitirdik ve kuvvet antrenmanlarımız devam ediyor. Salondaki topla yaptığımız çalışmalarda ise artık yavaş yavaş maksimuma doğru gidiyoruz. Çalışmalarımızı birazda hızlandırdık mecburen çünkü ayın 10, 11 ve 12’sinde bir turnuvaya katılacağız. Biraz daha takım ve taktik çalışmalarına başladık.  Daha sonrada bildiğiniz gibi 26, 27 ve 28 Eylül tarihlerinde Türkiye Kupasında mücadele edeceğiz. Rota Koleji turnuvasında bu eksikliklerimizi göreceğiz” dedi.

YABANCI OYUNCUYU DENEYECEĞİZ

Arkas Spor, Rota Spor ve Bulgaristan Vc. Maritsa Plovdiv Bayan Voleybol Takımları ile mücadele edecekleri Rota Koleji tarafından organize edilen 1′nci Profball Voleybol Turnuvası sonrasında yabancı oyuncuyu transferi ile transfer çalışmalarını tamamlamak istediklerini belirten İsmail Yengil “Yabancı oyuncu konusuna gelirsek, son transferimiz yabancı oyuncu olacak. Bu transfer konusunda da yönetimle birlikte ciddi çalışmalar yapıyoruz. Mutlaka bir yabancı oyuncu almak istiyoruz. Çalışmalarımız sürüyor, tahmin ediyorum Rota Spor turnuvasına yabancı oyuncuyu oynatacağız ve orada göreceğiz. Tabi bu bizim planımız, her şey bazen planladığınız gibi olmuyor.  Yabancı oyuncumuzun turnuvadan birkaç gün öncesinde yabancı oyuncumuzun takımımıza katılıp kısa bir adaptasyon süreci yaşamasını sağlayacağız. Kısa bir süre kaldığı için takıma uyumu az da olsa biz onun kalitesini turnuvada ki maçlarda anlarız. Türkiye kupasına kadar transferi resmileştirip, Türkiye Kupasında Seramiksan spor’un bir oyuncusu olarak oynatırız diye düşünüyoruz. Seramiksan Spor olarak başka yerli oyuncu almayacağız.”

GENÇLER TAKIMDA YER ALACAK

Sezon öncesinde A takım çalışmalarına dahil edilen ve takımla birlikte idmanlara çıkan Seramiksan Spor genç takımı oyuncularının A takımda yer alacağını belirten İsmail Yengil “Genç takımdan Pınar ve Çağla A takımla çalışmalarına devam ediyorlar ve sezon boyu devam edecekler. Bu arkadaşlarımızdan her hafta bir tanesini, bazen maça göre ise her ikisi de takımda yer alacak. Örneğin defansif anlamda bir takviyeye ihtiyacımız varsa o maçta Pınar’ı, orta oyuncu olarak bir ihtiyaç olursa Çağla’yı tercih ederek bu 2 tane arkadaşımızı bütün yıl kadroda tutmak ve oynatmayı düşünüyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir