“Beşiktaş güçlü ama hep güçlüler kazanmıyor”

29 Kasım 2015 Pazar, 19:32

Akhisar Belediyespor teknik patronu Cihat Arslan, 2-0’lık Beşiktaş galibiyeti sonrasında açıklamalarda bulundu. Arslan, “Bu galibiyetin sırrı inanmak, futbolcular inanıyor, biz inanıyoruz, bu birlikteliğe inanıyoruz. Bu inamışlığın da neticesi bu. Beşiktaş bizi yenebilirdi de ama biz de burada bir şeyler ortaya koyalım demiştik, bunu yaptık. Zaman zaman iyiyiz ama ilk golden sonra çok geride kaldık. Kazanmak hayal değil kazanabiliriz burada dedim oyuncularıma, doğruları yaparsınız, Beşiktaş da yorgun geldi perşembeden sonra, 60-70’den sonra biz galibiyete yakınız dedim. Kafadaki plan, yani maç öncesi planı tuttu, çok şükür kazandık. Oyucularımı kutlarım, son bölümü özellikle çok iyi oynadık. Hugo Rodallega’nın şutu da gol olsaydı sansaysonel bir sonuçla dönebilirdik”.

“Galibiyet sürpriz değil, Beşiktaş güçlü ama hep güçlüler kazanmıyor. Doğruları yaparsanız her takımı yenebilirsiniz. Biz teknik adamlar dünyanın en iyi takımını da yenmek için plan yaparız. Bu plan bugün tuttu çok şükür. Herkes için sürpriz olabilir ama benim için sürpriz değil bu sonuç”.

“Biz maç maç bakıyoruz, bir pergel olarak düşünün hedefleri. Önce bir ayağımızı sabit koymamız lazım. Önce bu ligin değerini bilmeliyiz. Ayağımız sağlam basarsa, pergelin öteki ayağı nereye açılırsa orayı tutturursunuz. Şartlar bizi Avrupa yoluna sokarsa, hayır demek, bu çocukların emeğini es geçme şansımız yok”.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir