BAŞKAN ERGÜN’DEN MANİSASPOR’A DESTEK ZİYARETİ

10 Mart 2014 Pazartesi, 12:33

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, bu hafta Tavşanlı Linyitspor’u konuk edecek olan Manisaspor’u, antrenman öncesinde ziyaret ederek teknik heyet ve futbolcularla bir araya geldi.
Ligde zorlu bir süreçten geçen Manisaspor’u ziyaret eden belediye başkanı Cengiz Ergün, teknik heyet ve futbolculara moral verdi. Başkan Ergün’e Manisaspor ziyaretinde belediye başkan yardımcısı Tamer Çipiloğlu, MHP Manisa İl Başkanı Tanju Balatlı ve belediye meclis üyesi Sezai Gürcan’da eşlik etti. Başkan Ergün’ü kulübü ziyaretinde Manisaspor Başkanı Emre Hasgör ile birlikte yöneticiler karşıladı. Daha sonra antrenman öncesinde teknik heyet ve futbolcularla bir araya gelen Ergün, takımın moralini hiçbir zaman kaybetmemesini istedi. Futbolda becerinin yanı sıra şansın da önemine vurgu yapan Ergün, “Maraton uzun bir maraton. Biz bu maratonları çok yaşadık. Skor ne olursa kesinlikle moral bozmayın. Ligin ilk devresinde yakaladığınız çıkışı, yeniden yakalayacağınıza inanıyorum. Tabi ki daha iyi sonuçlar görmek isterdik. Ama bazen de olmuyor. Geçen sezon play-off finali oynama başarısını gösterdik. Ancak şanssız bir yenilgi alarak Süper Lig’in kapısından döndük. Bu sene hedeflediğimiz başarıyı göstereceğinize inanıyorum. Bu güç bizde var” dedi.
“İNANCINIZI HİÇ BİR ZAMAN YİTİRMEYİN”
Futbolculardan inançlarını hiçbir zaman yitirmemelerini isteyen Başkan Ergün, “Bu günler birbirinize daha da kenetlenme günleridir. Bunlar sağlandığında sonuçlar sahaya da yansıyor. Yüzleriniz her zaman gülsün. Her gün yeni bir gündür. Geçmiş geçmişte kaldı. Şehirle birlikte yeniden kenetlenerek, güzel günlere geri döneceğiz. Ben buna inanıyorum, yeter ki sizde inanın” diye konuştu.
“MADDİ MANEVİ YANINIZDAYIM”
Futbolun her türlü sonuca açık olduğunu, takıma olan güvencinin tam olduğunu vurgulayan Başkan Ergün, “Her zaman maddi manevi yanınızdayım. Manisaspor bizim yuvamız. Hepinize bundan sonraki süreçte başarılar diliyorum” dedi. Manisaspor başkanlığı döneminde bir anısını da futbolcularla paylaşan Başkan Ergün, “Son maçımızı Milas’ta oynuyoruz. Petkim ile çekişiyoruz. Onlarda Fethiye’de oynuyor. Petkim’in berabere kalması, bizimde kazanmamız gerekiyor. Dakika 85.’de Petkim, Fethiye karşısında penaltı kazanıyor ve penaltıyı kaçırıyorlar. Bizde 90. dakikada penaltı kazanıyoruz ve golü atıp galip gelerek bir üst lige biz yükseliyoruz. Bu nedenle yine söylüyorum son dakikaya kadar inancınızı kaybetmeyin” dedi.
FUTBOLCULARA TATLI İKRAMI
Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, konuşmasının ardından futbolculara tatlı ikramında bulundu. İlk olarak Kaptan Volkan Babacan’a tatlı ikram eden Başkan Ergün daha sonra Peroviç ve Murat Gürbüzerol’a da tatlı ikramında bulunarak iki futbolcudan bu hafta gol beklediklerini söyledi. Başkan Ergün tatlı ikramının ardından futbolcularla birlikte yöneticilerle fotoğraf çekildi. Tatlı ikramının ardından bir süre antrenmanı izleyen Başkan Ergün, daha sonra kulüpten ayrıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.