ABDULLAH MERGEN: “SÜPER LİG’DEN TEKLİFLER VAR”

12 Haziran 2015 Cuma, 09:37

ÖZEL HABER: COŞKUN KÖKÖZ

Yeni sezonda 2.Lig’de mücadele edecek Manisaspor’da Kulüp Başkanı Abdullah Mergen, Spor Editörümüz Coşkun Kököz’e özel açıklamalarda bulundu. Önceliklerinin iç transferi bitirmek olduğunu söyleyen Mergen, mevcut sözleşmesi devam isimler dahil herkesle teker teker bir araya geldiklerini ifade etti. Mergen, Özbek Asror Gafurov’u kiralayacaklarını, Hakan Barış, İsmail Köse ve Ali Fırat Okur’u da iyi bir rakama satacaklarını açıklayarak, “Hakan Turan, Sefa Küpeli, Kaan Aşnaz, Melik Yeğin, Metin Yüksel, Murat Demir ve Ümit Yasin Arslan ile anlaştık. Filistin asıllı Mohamed Abo-Shark, Türk statüsünde oynayabiliyor ve onun için belge bekliyoruz. Yeni sezonda onu oynatacağız” dedi.

“UMUT KAYA GİTMEK İSTİYOR”

Kaleci Umut Kaya’nın kalmak istemediğini söyleyen Mergen, “Bizde kendisine bir bedel biçtik, onu getirmesi halinde gidecek. Yoksa Manisaspor’da yoluna devam edecek. Oğuzhan Palaz, Gökdeniz Varol, kaleci Bayram Olgun’da da sıkıntı yok. Ali Fırat Okur’u kadroda düşünmüyoruz. Asror Gafurov bizim oyuncumuz onu kiralayacağız. Şaban Genişyürek’e bir teklif sunduk, oda düşünmek için bizden zaman istedi. Yusuf Akyel ve Erdi Öner ile de görüştük. Berk Neziroğulları ile Pazartesi görüşme yapacağız. Onunda sakatlığı var ve bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum” diye konuştu.

“1 YIL UZATMA ŞARTIMIZ VAR”

Kadroda tutmak istedikleri isimlere masaya oturmadan önce bir yıl uzatma şartını koyduklarını söyleyen Mergen, “Takımın iki yılını garanti altına almak istiyoruz. Birde bu sene ilk kez uygulanacak bir detay var. Alacaklıların federasyon kanalıyla transfer yasağı getirme hakkı oluştu. Koydurulup tekrar kaldırılabilen bir madde olacak. Biz iki yıl korkulu rüya görmeden böyle bir adım atmak istedik. Yoksa bu isimlerin çoğu zaten bizim sözleşmeli oyuncumuz. Karşılıklı oturup yaptığımız görüşmelerde hem bu sene alacaklarını çözüyoruz, artı kısmi indirim istiyoruz. Ön koşulu kabul edenle masaya oturuyoruz” şeklinde konuştu.

“HEM HEDEFİ KOVALAYACAK..”

Altyapıdan A Takıma 5 takviye yapacaklarını da ifade eden Başkan Mergen, “Manisaspor hem hedefi kovalayacak hemde kendi içinde futbolcu üretecek. Çünkü başka türlü kurtuluş şansımız yok. Kulübe karşı kentte ilgi çok zayıf. Girişimlerde bulunsak bile çok iyi sonuçlar alamıyoruz. Yeni sezonda mevcut kadrodan 2-3 oyuncuyu vitrine çıkaracağımızı düşünüyorum. Ana hedeflerimden biri Manisaspor’u borçlardan arındırmak. Çünkü borçluyken adım atmak çok zor” dedi.

“ALTINORDU’DAN OYUNCU İSTEYECEĞİZ”

Dış transferde Teknik Direktör Taner Taşkın’ın belirledikleri mevkilere isimleri kazandıracaklarını söyleyen Abdullah Mergen, “İç transferi tamamlamadan dış transfere yönelmeyeceğiz. Bugün Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan ile bir araya geleceğim. Onlardan da iki oyuncu isteyeceğiz. Biri kanat, diğeri golcü oyuncu. Osmanlıspor’dan düşündüğümüz bir isim var.” diye konuştu.

“SÜPER LİG’DEN TEKLİFLER VAR”

Mevcut kadroda yer alan İsmail Köse ve Hakan Barış’ı Süper Lig’den birçok takımın takibe aldığını söyleyen Abdullah Mergen, “Kesinlikle iki oyuncumuz için takası düşünmüyoruz. İsteyen takımlarla tek tek görüşeceğiz. Önümüzdeki hafta daha da netleşecek durumları. Bu iki isimden alacağımız transfer ücreti ile kendimize bir bütçe yaratacağız” şeklinde konuştu.

“ASPARAGAS DEĞİL”

Vestel’e olan 13 milyon TL borcun silindiğini tekrarlayan Başkan Mergen, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Manisa’ya gelişinde, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu ile konuştuk. Tamamen böyle bir borcumuz kalmadı. Yüz yüze görüştük. Hatta Tarık Almış Spor Tesisleri içinde bulunan fitness salonundaki tüm aletlerde Vestel’e ait. Onları bir vakfa geçiriyoruz, onun için adımlar attık. Vestel’den devrini alıyoruz, fitness aletleri vakfın malı olacaklar. Herhangi bir haciz olayında elimizde kalması açısından böyle bir karar aldık. Vakıf mallarına biliyorsunuz dokunulmuyor ve muaf oluyor. Vestel ile ilgili verdiğim beyanat doğru, öyle asparagas değildir” dedi.

“HERKES KONUŞUR ABDULLAH MERGEN YAPAR”

Son olarak Manisaspor bünyesinde küçülmeye gidildiğini söyleyen Mergen, sözlerini şöyle tamamladı; “İzleme komitesinden Hikmet Şıktaşlılar, Teknik Sorumlu Dilaver Mutlu ile yollarımızı ayırdık. Dilaver Mutlu ile belki farklı bir planımız olabilir. Ciddi bir tasarruf içine girmek zorundayız. Herkes birden fazla iş yapmak zorunda. Geldiğimizde 120 bin TL maaş ödüyorduk, şuanda bu rakam 55-60 bin TL’ye kadar düştü. Keşke bizden önce yönetenlerde böyle adımlar atsaydı. Bugün 3-4 milyon TL gibi bir borcu daha olmazdı bu kulübün. Herkes daha fazla çalışacak. 16 çalışan arkadaşımızla daha yollarımızı ayıracağız. Mevcut sayıyı minimuma indireceğiz. Kulüp doktoru, masörlerimiz indirim yaptılar ve devam ediyorlar. Herkes konuşur Abdullah Mergen yapar” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir