“2 YILDA 106 KULÜP GEZDiK”

15 Ocak 2014 Çarşamba, 16:37

TFF Profesyonel Kurul, TFF Profesyonel Kurul Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Arif Koşar başkanlığında yeni yılda ilk toplantısını dün İzmir Swissotel Grand Efes’te Spor Toto 2.Lig ve 3.Lig kulüplerinin başkanları ve yöneticileriyle gerçekleştirdi. Toplantıda kulüp başkan ve yöneticileriyle bilgi alışverişinde bulunduklarını kaydeden Koşar, toplantının son derece verimli geçtiğini ifade etti. Toplantıya TFF Başkan 1. Başkanvekili Ufuk Özerten, TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar, TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Profesyonel Kurul Başkan Yardımcısı Mustafa Beyazlı PFDK Başkanı Halit Fahri Gültekin, Tahkim Kurulu başkanı Engin Tuzcuoğlu ve Temsilciler Kurulu Başkanı Fatih Tanfer, Kulüp Lisans Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Naim Demirel ile kulüp başkan ve yetkilileri katıldı.

OYUNCU YETİŞTİRMEK ÇOK ÖNEMLİ

Toplantıda ilk olarak TFF 1. Başkanvekili Ufuk Özerten konuştu. Futbolda ilerleyebilmenin tek yolu oyuncu yetiştirmek olduğunu kaydeden Özerten, “Kulüp yöneticiliğinde maalesef istikrar kalmadı. Maalesef maçlarda, öyle acayip eksikliklere disiplin cezaları veriyoruz ki, 4 sarı kart oynatan takımlar hükmen mağlubiyet alıyor. 3. Lig’de ve çok önem verdiğimiz A2 liginde oyuncuların sarı ve kırmızı kart durumlarını bile takip etmiyoruz. Hiç talimatları açıp, okumuyoruz. Bu toplantılarda federasyondan tamamen duygusal istekler dillendiriliyor. Federasyondaki para yönetim kurulu üyelerinin ne cebine giriyor, ne de paralar başka yere aktarıldığında üyelerin cebinden çıkıyor.” dedi.

2 YILDA 106 KULÜP ZİYARET EDİLDİ

Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar da TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in çok istemelerine rağmen toplantıya katılamadıklarını, Terim’in gelecek hafta yine İzmir’de PTT 1. Lig ekipleriyle yapılacak toplantıya katılacağını, isteyen kulüp başkanlarının o toplantıya gelebileceğini söyledi. “Gidilmedik kulüp, gezilmedik tesis kalmayacak” sloganıyla 2 yıl içinde 106 kulübü ziyaret ettiklerini kaydeden Koşar, “Bu gezilerde ortaya çıkan kitapçık bizim rehberimiz oldu. İkinci ve Üçüncü Ligde temel sorun maddi problemlerden geçiyordu. Alt liglerimize dar imkanlarımızla nasıl bir katkı verebileceğimizi düşündük. Sizlerin de katkısıyla kulüplerimize destek vermeye çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

KULÜPLER BİR AİLE

Koşar, ayrıca Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in 7 yıllık sözleşmeye imza atmasına çeşitli eleştiriler yapıldığını hatırlatarak, dünyanın başarıya ulaşmış federasyonlarına bakıldığında istikrarın ön plana çıktığını ifade etti. Kulüp başkanlarıyla tam bir aile olduklarını kaydeden Koşar, bundan sonra da birlikteliğin devam edeceğini sözlerine ekledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.