Ülkü Ocakları İl Başkanı Murat Yörük’ten Özgür Özel’e sert yanıt!

09 Şubat 2017 Perşembe, 08:54

Ülkü Ocakları Manisa İl Başkanı Murat Yörük, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in ‘Ülkücü taban hayır diyecek’ sözlerini eleştirdi.

Başkan Murat Yörük’ün açıklamaları şöyle,

“Değerli Basın mensupları; öncelikle Fırat Kalkanı Operasyonu sırasında bugün yine şehitlerimiz ve yaralılarımız var. Bizler biliyoruz ki Bayrakları Bayrak yapan üstündeki Kandır, Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Şehitlerimize Allah(c.c) tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı dilerken, yaralı askerlerimize acil şifalar niyaz ediyorum.

Bir süredir bilindiği üzere Ülkemiz ve Milletimiz çok önemli tarihi bir süreçten geçmektedir. Manisa Milletvekili sayın Özgür Özel yapmış olduğu bir açıklamada mensubu olmaktan şeref duyduğum ve hala uç beyliğini yapmakta olduğum Ülkü Ocakları mensupları hakkında haddi olmayarak yorum yapması şahsımı ve dava arkadaşlarımı üzmüştür.

Tabi ki ülkücü olanlardan hayır diyecekler olacağı gibi Cumhuriyet Halk Partisine gönül vermiş olanlardan evet diyenlerde vardır. Biz Ülkü Ocaklılar bugüne kadar bizi hiçbir şekilde yanıltmayan Liderimiz Devlet Bahçeli’nin işaret ettiği yolda yürüyeceğimizi ve birkez daha beyan etmekteyiz.

Yıllardan beri okyanus ötesinde laf söylediğimizde karşımızda duranlar, 15 Temmuz hadisesi ve sonrasında liderimizin olayları ne kadar doğru okuduğunu anladığını düşünüyorum. Bugüne kadar Liderimiz Devlet Bahçeli önce ülkem ve milletim anlayışı ile hareket ederek dün yapmış oldukları grup toplantısında üzerine basarak birkez daha beyan etmişleredir ki Milliyetçi Ülkücü Hareket Devletin bekası için, Millet için, Cumhuriyet için, Türklük için EVET demektedir.

Bugünün şartlarında gördüğümüz üzere Özel ülkücülerin çizgisini kabul etmiş olduğunu, hiç gitmedikleri ocakları gezelim söylemiyle anlamış oluyoruz.

Sayın Özel’e tavsiyem; insan önce kendini ve haddini bilmelidir. Kendi siyasi oluşumu içerisinde Evet diyecek bir çok insan var iken Ülkücüleri diline dolamasını şiddetle kınıyorum.

Sayın Özel, bizim Liderimize ve birbirimize karşı olan sadakatimizi 2014 yerel seçimlerinde Manisa’da yaşadığı hezimette anlamış olmalıydı. Ama görüyoruz ki anlayamamış.

Unutulmamalıdır ki biz Ülkücüler bizi ve Türk Milletini hiç yanıltmayan Liderimizin izinde ve emrindeyiz. Bunu karartmaya hiçbir zihniyetin ömrü yetmeyecektir. Dost da düşman da bilmelidir ki; Türk Milliyetçileri teslim alınmadan Türk Milleti yok edilemez.

Bir takım karalama kampanyası yürüterek, asılsız iddialarda bulunanların isimlerini hafızamıza not etmekteyiz. Herkes haddini bilmelidir ki; davamıza, davamızın kutsaliyetine, vatan için büründüğümüz misyonumuza nifak sokulmasına asla müsamaha gösterilmeyecektir”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir