TOPLU AÇILIŞ ADI ALTINDA MİTİNG YOLSUZLUKTUR

28 Aralık 2013 Cumartesi, 03:19

Mhp Manisa Millet Vekili Erkan Akçay Başbakan Erdoğan seçim dönemlerinde AKP mitinglerini toplu açılış adı altında yaparak bu mitinglerin masraflarını kamuya ödetmektedir. Bu da bir nevi yolsuzluktur.

Başbakan Erdoğan seçim dönemlerinde AKP mitinglerini toplu açılış adı altında yaparak bu mitinglerin masraflarını kamuya ödetmektedir. Bu da bir nevi yolsuzluktur.
Kamu kaynaklarıyla siyasi miting yapmanın da bir nevi yolsuzluk olduğunu söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ Başbakan Erdoğan 28-29 Aralık 2013 tarihleri arasında Manisa merkezde, Salihli ve Akhisar ilçelerinde toplu açılış adı altında üç tane miting düzenleyecektir. Başbakan Erdoğan AKP mitinglerini seçim dönemlerinde toplu açılış adı altında yapmaktadır. Böylece mitingin tüm masrafları kamu tarafından karşılanmaktadır. Bu da bir nevi yolsuzluktur.” Dedi.
Başbakan Erdoğan’ın seçim dönemlerinde AKP’nin mitinglerini toplu açılış adı altında yaparak kamu kaynaklarını kullandığını söyleyen MHP’li AKÇAY, “ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 28 Aralık 2013 tarihinde Manisa Cumhuriyet Meydanında, 29 Aralık 2013 tarihinde de Akhisar ve Salihli ilçelerinde toplu açılış adı altında mitingler yapacaktır. Başbakan Erdoğan’ın 28 Aralık’ta Manisa Cumhuriyet Meydanında toplu açılış adı altında yapacağı miting için kamu kaynakları seferber edilmiştir. Bilindiği gibi AKP mitingine şehir dışından çok sayıda AKP’li taşınmaktadır. Manisa Valiliği, Manisa Milli Eğitim Müdürlüğüne okul bahçelerinin ve DSİ’nin bahçesinin şehir dışından AKP mitingine gelen araçların park etmesi için bir yazı yazmış, Milli Eğitim Müdürlüğü de bu talebi onayladığını valiliğe bildirmiştir. Manisa Valiliği, bununla yetinmemiş Başbakan Erdoğan’ın Manisa Cumhuriyet meydanında sözde toplu açılış adı altına yapacağı miting için Manisa’daki tüm kamu araçlarına el koymuştur. Soma’daki mazı maden ocakları kamu tarafından özel şirkete kiralanmaktadır. AKP’nin her mitingine kamudan maden ocağı kiralayan bu şirketin işçileri otobüslerle taşınmaktadır.” dedi.
MHP’Lİ AKÇAY sözlerine şöyle devam etti: Milliyetçi Hareket Partisi’nin 2011 seçimleri döneminde Manisa’da düzenlediği miting için bırakın şehir dışını Manisa’nın ilçelerinden gelen araçlar bile Manisa girişinde durdurulup şehir merkezine sokulmamışken AKP’nin toplu açılış töreni adı altında düzenlediği miting için şehir dışından gelecekler için okulların ve DSİ’nin bahçesi resmi yazıyla tahsil edilmekte, kamu araçlarının tümüne valilikçe el koyulmakta, kamudan maden ocağı kiralayan şirketlerin işçileri miting alanına otobüslerle taşınmakta, toplu açılış adı altında yapılan AKP mitinglerinin tüm masrafları devlete ödettirilmektedir. Toplu açılış töreni adı altında AKP’nin mitinglerini yaparak bunun masraflarını kamuya ödetmek de bir nevi yolsuzluktur.

Yorum

  1. kasabalı

    30 Aralık 2013 at 16:25

    n’oldu, zoruna mı gitti…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.