TANJU BALATLI “ÇANKAYA NOTER MAKAMI OLMAYACAK”

24 Haziran 2014 Salı, 04:39

MHP Manisa İl Başkanı Tanju Balatlı Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Balatlı yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
Bazı muhalefet milletvekilleri samimi olarak çatı adayının kendilerini korkuttuğunu söylemek yerine,muhalefet partilerinin tabanlarını kırmak ve kafaları bulandırmak için söylemler başlatmışlardır.

Bu sayın milletvekilleri ilk defa mı uzlaşmayla bir seçime gidildiğini görmüşlerdir.Sayın AHMET NECDET SEZER’in cumhurbaşkanı olarak seçildiğinde de Milliyetçi Hareket Partisi ‘’önce ülkem ve milletim ‘’diyerek uzlaşmayı sağlamıştır unutmamalıdır ki sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’yla birlikte artık Çankaya noter makamı gibi çalışmayacaktır.

Bu ülkede demokrasinin gereği işleyecektir.Tek ses olan muhalefetten bu kadar korkmaları bundandır.

Partilerin ideolojileri ,nasıl yönetildikleri gibi konuları konuşmak etik değildir, hele Mhp ideolojisi hakkında laf etmek kimsenin haddi değildir.MHP 45 yıllık siyasi bir geçmişi olan ve teşkilatlarıyla kuvvetli , yumruğu bir yere vurmasını bilen bir partidir.

Bizim duvarımıza dışarıdan gelen dalgalar sadece tozunu alır.
Hala bizim partimizin ve ideolojisinin eskisi olarak bir yerlerde bulunan kişiler bunun farkına varmalıdır.

Birde tutturmuşlar bir paralel türküsü durmadan her yerde ve ortamda bunu dile getiriyorlar.
Mhp 10 yıllık bir parti değildir Akp gibi birilerinin elinden tutmasına ihtiyacı yoktur nikah akdi varken iyidi de sizden boşanınca mı kötü oldular diye adama sorarlar.

MHP kadroları kendine ait teşkilat içerisinde kendi bünyesinden çıkmıştır hatta kadro dışı bırakacak kadar fazlası vardır.
Bu kadro dışı olanları da başka partiler havada kaparlar ama onlar unutmamalıdır ki orada varlarsa , bizim ayakta olmamız yüzündendir.

Hala orada bile falanca partili değil eski Mhpli eski ülkücü olarak ordadır onlar hala bu hükümetin yürüttüğü politikaları içlerinde hazmedebiliyorlarsa onlara sadece acımak gerekir.

Hele bu günlerde onlarda hükümetin diğer üyeleri gibi gözünü ,kulağını kapata biliyorsa söylenecek ne vardır ki.

Bu konuda basının karşısına çıkacağına türkmenlerin sesi olacağına yok Mhp tabanı Cumhurbaşkanı adayı Eklemeddin İhsanoğluna oy vermezmiş yok Mhp Chp ve parelellerle hareket ediyormuş,bunlar safsatadan başka bir şey değildir.

Mhp lideri genel başkanımız sayın Devlet Bahçeli ‘’ önce ülkem ve milletim sonra partim ‘’ anlayışıyla hareket ederek bütün demokrasi ve hürriyet hasretinde olanları ,kamplaşmış Türkiye Cumhuriyetinden kurtularak bütün vatandaşlarımızın eşit,inançlarında serbest ,medyası özgür bir Türkiye için davette bulunmuş ve halkımız tarafında yüksek teveccühle karşılanmıştır.Ortak aklın adayıda Ekmeleddin İhsanoğlu olmuştur.

Ekmeleddin İhsanoğlu Ortadoğu ve islam coğrafyasında kendini yetiştirmiş bir bilim adamıdır.
Suriye politikasında kimin sınıfta kaldığı da ortadadır.

Türkiye Cumhuriyeti hiç bir dönemde bu kadar aciziyet içine düşmemiştir. Suriye’de beslenen Türkiye Cumhuriyetinde bakıldığı söylenen teröristler ülkeye elini kolunu sallayarak girmekte, Irakta konsolosluğumuzu taş bile atmadan teslim almakta, bayrağımızı indirebilecek kadar yüzsüzleşmişlerdir.

Türkmenler soy kırım tehtidi altındadır. Kerkük bu boşlukta Barzani’nin eline geçmiştir.Bu nasıl bir Dış Politakadır ki başarılı olsun.
Hükümetin politikası basına sansür aman Cumhurbaşkanlığı seçimi sırası ortalığı karıştırmayalımdır.

Nerde Mısır’da Mursi için alanları dolduranlar nerede Rabia işareti yapanlar ,ıraktaki katledilenler müslüman değil mi her şey bir tarafa insan değil mi?

Akp Dış Politikası iflas etmiştir hata yapmak insana mahsustur ama hatasını kabul etmemek hala savunmak kibiri delalet eder birde bu devlet bünyesinde olduğu zaman çok büyük zararlar vermektedir.

Bizler attığımız adımlarda liderimizi ve teşkilatımızı çok iyi takıp eden kişileriz.
Gösterilen hedefe birlikte hareket etmesini iyi biliriz
mutlu ve kardeşçe yaşayacağımız bır ülke için; toplumun her kesimini kucaklayan ve onların haklı taleplerini demokrasi içerisinde , kanunlar çerçevesinde gerçekleşmesini isteyen genel başkanımız sayın Dr Devlet Bahçeli hedefi göstermiştir.

Gösterdiği hedefe ulaşmak için tüm teşkilatlarımızla birlikte top yekün çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Kısmen doğru olan bir eleştiri var.’’Ekmeleddin İhsanoğlu’nun halk tarafından çok tanınırlığı yok’’doğru olabilir, bizler elimizden gelenin en iyisini yaparak tanınırlığını sağlayacağız ama halkımız Tayyip Erdoğanı çok iyi biliyor bundan dolayı kime oy vermeyeceğini iyi bilir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.