Son Dakika
15 Ekim 2019 Salı

Somalılar bu kış pahalıya ısınacak

09 Temmuz 2019 Salı, 20:16

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısında görüşülen Soma Bölgesel Isıtma Sistemleri ve Tanzim Satış İşletmeli Müdürlüğü ücret tarifesinde yer alan gelir kalemlerinin revize edilmesi talebi İYİ Parti ve CHP karşı çıkmasına rağmen, AKP ve MHP’li meclis üyelerinin oy birliği ile geçti. AKP ve MHP’li meclis üyeleri bu kış Somalı vatandaşlara zam yapılması kararını aldı.

 

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirildi. Kültür Sitesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda 46 gündem maddesi karara bağlandı.

Gündem maddeleri arasında yer alan Hukuk ve Tarifeler Komisyonu İle Plan Ve Bütçe Komisyonu’nun Soma Bölgesel Isıtma Sistemleri ve Tanzim Satış İşletmeli Müdürlüğü ücret tarifesinde yer alan gelir kalemlerinin revize edilmesi talebi mecliste gerginliğe neden oldu.

 

Madde üzerine söz alan İYİ Parti Büyükşehir Belediye Meclis Grup Başkanvekili Gökhan Köse, “Ülkemizin en önemli enerji üretim merkezlerinden biri olan Soma ilçemiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ölçüm verilerine göre Keşan, Yenibosna ve Düzce’nin ardından hava kirliliği açısından 4’ncü sırada yer almaktadır. Ülkemize ekonomi katkısı olan bu ilçemizin hava kirliliğinden ve buna bağlı kanser vakalarından kurtulması için sosyal sorumluluk çerçevesinde sıcak su ile ısıtılma yapılması desteklenmelidir. Sosyal sorumluluk çerçevesinde yapılan bir hizmetin ticari çerçevede yapılan bir hizmetin ticari çerçevede düşünülerek zam yapılmasını uygun bulmuyoruz” dedi.

 

AKP Soma meclis üyeleri salonu terk ederek, zama tepki gösterdi. Oylamaya sunulan madde İYİ Parti ve CHP karşı çıkmasına rağmen, AKP ve MHP’li meclis üyelerinin oy birliği ile geçti.

Sizde yorum yapın..